Főoldal / WRC / Evans győzelmével szorosabb lett a bajnokság

Evans győzelmével szorosabb lett a bajnokság

Evans Finn Rally
Fotó: Toyota Gazoo Racing

Pályafutása során másodszorra nyerte meg a Finn Rallyt Elfyn Evans.

Akárcsak szombaton, úgy vasárnap is egy híján az összes szakaszt Elfyn Evans nyerte. Így a Toyota versenyzője végül közel 40 másodperces előnnyel nyerte a Finn Rallyt. Thierry Neuville lett a második. A nap legnagyobb csatája a harmadik helyért volt Takamoto Katsuta és Teemu Suninen között.

A Hyundai mindent bevetett, így pót kerék nélkül küldték ki a finnt. De ez sem volt elég, a japán versenyző megtartotta a harmadik helyét. Így egyetlen finn versenyző sem tudott dobogóra állni hazai versenyén. Jari-Matti Latvala az ötödik helyen zárt.

A hatodik a leggyorsabb versenyző lett Rally2-es autóval Oliver Solberg személyében. Mögötte a WRC2-öt megnyerő Sami Pajari végzett. Adrien Fourmaux és Nikolay Grayzin végzett mögötte.

Miután Evans a Power Staget is megnyerte, így a maximális pontszámmal távozhat Finnországból. Ezzel Rovanpera előnye 25 pontra csökkent. A harmadik helyen álló Neuville hátránya 36 pont.

A bajnokság szeptemberben az Akropolisz Rallyval folytatódik.

Írta: Oto Lukác