Főoldal / Dakar 2023 / Dakar 2023: Kettős Honda siker, Loeb szakaszt nyert

Dakar 2023: Kettős Honda siker, Loeb szakaszt nyert

Sébastien Loeb Dakar Rally 2023
Fotó: Julien Delfosse / DPPI

A tegnap szakaszt nyerő Chicherit újra bajba került a 2023-as Dakar Rally negyedik szakaszán. A Hero Motorsportnak sem volt jó napja.

425 kilométer volt a versenytáv a 2023-as Dakar Rally negyedik szakaszán Hail körül.

A motorosoknál a hondás Joan Barreda Bort idei első szakaszgyőzelmét szerezte. Mögötte, csapattársa, Pablo Quintanilla végzett 16 másodperc hátránnyal. Ismét jól ment Skyler Howes, harmadik lett. Daniel Sanders kapott ma 2 perc büntetést, így nyolcadik lett. Az összetettet továbbra is vezeti. Sokáig úgy nézet ki Mason Klein lehet a mai győztes, de aztán a szakasz végén meg kellett állni 10 percre szerelni, a benzinpumpa ment tönkre.

Nem a Hero Motorsport napja volt a 2023-as Dakar Rally negyedik szakasza. Előbb Joaquim Rodrigues (aki tavaly a csapat első szakaszgyőzelmét szerezte) bukott a szakasz 90. kilométerénél és a bal lábának sérülése miatt fel kellett adnia a versenyt. Majd Ross Branch és Sebastian Bühler megálltak, előbbi 178 km után mechanikai problémák miatt, míg utóbbi kifogyott az üzemanyagból.

Gyenes Emánuel a 38. idővel zárta a mai napot. Saghmeister Gábor a 112. idővel finiselt ma.

A quadosoknál Alexandre Giroud újabb győzelmével növelte az előnyét az összetettben.

Az autósoknál a tegnap szakaszt nyerő Guerlain Chicherit ismét megállni kényszerült, ezúttal műszaki hiba miatt. Közel két órát kapott ma a szakaszt megnyerő Sébastien Loebtől. Őt két Audi követte Stéphane Peterhansel és Carlos Sainz révén. A negyedikként záró Nasser Al-Attiyah továbbra is vezet az összetettben, még növelte is az előnyét, mivel Yazeed Al Rajhi mögötte végzett. Orlando Terranova 20 kilométer után a tábor felé vette az irányt, hátfájdalma miatt nem tudta folytatni.

LW Protoban (T3) Mitchell Guthrie idei második sikerének örülhetett és ezzel az összetettben is az élre állt. A tegnapi gondok után, újabb nehéz napon van túl Cristina Gutierrez Herrero és Francisco Lopez Contardo. Előbbi 45 percet, utóbbi 1 óra 46 percet kapott a mai leggyorsabbtól.

SSV-ben (T4 )pedig Eryk Goczal örülhetett pályafutása második sikerének. Összetettben a ma negyedikként záró Rodrigo Luppi de Oliveira átvette a vezetést.

Martin Macik újabb sikerével zárult a kamionosok versenye. Közel 10 percet tudott hozni a ma harmadikként finiselő Ales Lopraison, aki továbbra is vezeti a Dakart. Mitchel van den Brink lett a második. A Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László trió a 14. helyre hozta be a Qualisport Scaniaját.

Dakar Rally 2023 állása a negyedik szakasz után:

Motorosok: 1. Sanders 2. Howes +3:33, 3. K. Benavides +4:05 … 31. Gyenes Emánuel +3:25:24 … 107. Saghmeister 15:30:34
Quadosok: 1. Giroud 2. Flores +47:04 3. Andujar +01:08:12
Autósok: 1. Al-Attiyah 2. Al Rajhi +18:18, 3. Peterhansel +18:52
LW Proto: 1. Guthrie 2. De Mevius +01:29 3. Jones +11:31
SSV: 1. de Oliveira 2. E. Goczal +14:04 3. Baciuska +24:57
Kamionosok: 1. Loprais 2. Martin van den Brink +27:22 3. Valtr +28:17 … 13. Kovács +06:08:12