Főoldal / WRC / Ismét négyes Toyota siker a Szafari Rallyn

Ismét négyes Toyota siker a Szafari Rallyn

Toyota Szafari Rally
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Kalle Rovanpera jelentős előnyre tett szert a bajnokságban részben Thierry Neuville kizárása miatt.

A Szafari Rally vasárnapi öt gyorsaságiján folytatódott a csata a győzelemért a versenyben vezető Sébastien Ogier és Kalle Rovanpera között. A csatát végül 6,7 másodperccel a francia nyerte, így 2021 után másodszorra is megnyerte a Szafari Rallyt. A verseny tavalyi győztesének, Rovanperának meg kellett elégednie a második hellyel.

Elfyn Evans már közel három perc lemaradással lett harmadik, akit Takamoto Katsuta követett a Power Stagen megsérült autóval. Ezzel ismét négyes győzelmet szerzett a Toyota a Szafari Rallyn. Dani Sordo lett az ötödik megelőzve az M-Sport versenyzőit, Ott Tanakot és Pierre-Louis Loubetet.

Thierry Neuville a pénteki kiesése után a nyolcadik lett és megnyerte a Power Staget. Később azonban kizárták, mivel a pályabejárs után két gyorson is megállítottak egy személyt, aki illegálisan tartózkodott ott. Később kiderült, hogy az illető a Hyundai belga versenyzőjéhez köthető, ő kérte meg hogy nézze meg a kihelyezett kanyar levágást akadályozó sziklák pontos helyzetét. Ezt a felügyelők tiltott pályabejárásnak vették és kizárták Neuvillet.

Így a bajnokságban Rovanpera 41 pontos előnyre tett szert. Mögötte hat pont választja el Evanst, Ogiert, Tanakot és Neuvillet.