Főoldal / Dakar 2024 / Dakar 2024: Nagyszerű nap az Audi számára

Dakar 2024: Nagyszerű nap az Audi számára

Dakar 2024 Audi
Fotó: A.S.O./M.Kin/DPPI

Kettős győzelmet hozott az ingolstadtiak számára a 2024-es Dakar Rally 8. szakasza.

Taktikázás a motorosoknál

A mai Al Duwadimi és Hail közötti szakasz két mért szakaszra oszlott: az első 165 km hosszú, a második pedig 119 km hosszú. A kettő között a versenyzők egy átvezető útvonalon haladtak. Ez a szelektív először egy olyan terepen vezetett, amely még mindig homokos, de nagyobb akadályok nélkül. A tájváltás ezután szembetűnő volt, ami éber és precíz vezetést igényelt. Itt a homokot kövek váltották fel.

A motorosoknál Adrien Van Beveren, Ricky Brabec és Kevin Benavides csatázott a győzelemért. A szakasz legvégén a hondások taktikáztak és lassítottak szem előtt tartva a holnapi rajthelyeket. Így Kevin Benavides nyert. Fél perccel előzte meg a testvérét, Lucianot. Van beveren végül a harmadik lett, megelőzve csapattársát Jose Ignacio Cornejo Florimot. Ricky Brabec 7. helyen finiselt ma, megelőzve Ross Branchot. Ezzel az amerikai előnye 42 másodpercre hízott.

Gyenes Emánuel a 27. időt motorozta ma.

A quadosoknál Manuel Andujar szakaszgyőzelmével növelte előnyét összetettben. Alexnadre Giroud lett a második, akit Juriaj Varga követett.

Kettős Audi siker a 8. szakaszon

Az autósoknál úgy tűnt Sébastien Loeböt ma sem zavarta, hogy elsőként rajtolt és sorra jöttek a legjobb részidők. A szakasz végén aztán elkövettek egy navigációs hibát, ami miatt végül 10 percet kapott. Így ma a tegnapi gondja után 23. helyről rajtoló Mattias Ekström nyert az egy perces büntetése ellenére is. A svédnek ez volt idei második, pályafutása 5. szakaszgyőzelme. Mögötte csapattársa, Stéphane Peterhansel végzett. Honfitársa, Guerlain Chicherit is jó napot zárt, harmadik lett.

A negyedik helyezett Carlos Sainz sem lehet elégedettlen, hiszen közel öt perccel nőtt az előnye az összetettben Loebbel szemben.

Nasser Al-Attiyah számára hamar véget ért ma a száguldás. A 62. kilométernél állt meg motor hiba miatt. Meg kellett várni a szerviz kamiont, de végül nem tudták befejezni a szakaszt.

Challengerben Saleh Alsaif idei első sikerének örülhetett. A mögötte végző Mitchell Guthrie is elégedett volt, mivel összetettben, így is növelni tudta az előnyét a ma harmadikként végző Crisitina Gutierrez Herrero előtt.

SSV-ben a duplázott Joao Ferreira. A portugál mögött Xavier De Soultrait és Gerald Farres Guell zárt.

A kamionsoknál Mitchel Van Den Brink idei első szakaszgyőzelmét szerezte. Pályafutása során ez a második sikere. Összetettben ezzel a második helyre lépett előre. Martin Macik alig több mint egy percet kapott tőle, mögötte honfitársa Ales Loprais zárt harmadikként. Az elmúlt napok után a címvédő Janus Van Kasterennek volt egy probléma mentes napja, negyedikként közel, 15 perc hátránnyal zárt.

A Qualisport csapata, a Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László trió a 13. idővel ért be.

Dakar Rally 2024 állása a 8. szakasz után:

Motorosok: 1. Brabec 36:16:31 2. Branch +00:42 3. Cornejo Florimo +04:21 … 21. Gyenes +05:11:33
Quadosok: 1. Andujar 45:12:40 2. Giroud +11:26 3. Varga +02:43:25
Autósok: 1. Sainz 33:29:10 2. Loeb +24:47 3. Moraes +01:05:13
Challenger: 1. Guthrie 37:08:19 2. Gutierrez Herrero +34:03 3. Lopez Contardo +42:51
SSV: 1. De Soultrait 39:41:37 2. Ferreira +07:41 3. Price +12:32
Kamionsok: 1. Macik 38:19:55 2. M. Van Den Brink +01:49:20 3. Loprais +01:51:37 … 14. Kovács +60:48:59