Főoldal / Dakar 2024 / Dakar 2024: Loeb nyert, Sainz vezet, Al-Attiyah esélye elszállt

Dakar 2024: Loeb nyert, Sainz vezet, Al-Attiyah esélye elszállt

Dakar 2024 Loeb
Fotó: A.S.O./Marcin Kin/DPPI

A 2024-es Dakar Rally hatodik szakaszának második felének az összefoglalója.

Ma mindenki abból a táborból folytatta a 48 órás szakaszt, ameddig tegnap 16 óráig eljutott.

A motorosoknál Joan Barreda Bort a korábbi bukása után még folytatta, de ma az 529 km-nél megállt műszaki hiba miatt. Nem tudta megjavítani a Herot, így a verseny feladására kényszerült.

A hondás Adrien Van Beveren 4 perccel nyert a KTM-es Toby Price előtt. Ricky Brabec szintén Hondával sokáig a második helyen állt, végül harmadik lett. Azonban az összetettben így is átvette a vezetést Ross Branchtól, aki ma ötödik lett közel 10 perc hátránnyal.

Gyenes Emánuel a 28. helyen zárta a 48 órás szakaszt.

A quadosoknál 9 mp döntött Alexandre Giroud javára Manual Andujarral szemben, aki továbbra is az összetett élén van.

Az autósoknál tegnap még a két Audi, Carlos Sainz és Mattias Ekström dominált. Ma azonban Sébastien Loeb lehajrázta őket és 2 perccel nyert a spanyol előtt. A svéd versenyző már közel 11 percet kapott. Őket két Toyota, Lucas Moraes és Guerlain Chicherit követte. Az M-Sport Ford eddig legjobb eredményét elérve Nani Roma 11. helyen zárt.

Nasser Al-Attiyah győzelmi esélyei szertefoszlottak ma. Az 513. kilométernél műszaki hiba miatt megállt. Kénytelen volt megvárni a szervizkamiont. Végül 2 óra 40 perc hátránnyal folytatta a versenyt. A katari elmondta, hogy a világbajnoki pontok miatt még küzdeni fog.

Az összetett így alaposan átrendeződött. Sainz 20 perccel vezet Ekström előtt és 29-el Loeb előtt.

Challengerben ismét Eryk Goczal nyert, ezzel az összetettben már 1 óra feletti az előnye. Michal Goczal lett a második 3 perccel megelőzve Cristina Gutierrez Herrerot. A spanyol hölgy ezzel az összetettben is feljött a harmadik helyre. Lónyai Pálék nem fejezték be a szakaszt.

SSV-ben Xavier De Soultrait bizonyult a legjobbnak, Joao Ferrara és Yasir Seaidan előtt. Utóbbi előnye a tabella élén Sara Price előtt nincs három perc.

A kamionosoknál is bajba került a címvédő. Janus Van Kasteren közel három órát kapott a szakaszt fölényesen nyerő Martin Maciktól. A cseh versenyző több mint 1 órát adott a másodiknak beérő Mitchel Van Den Brinknek, valamint a mögötte záró Ales Lopraisnak. Az összetettben ezzel Macik több mint 1 órás előnyre tett szert Loprais előtt, míg Van Kasteren a negyedik helyre csúszott vissza.

A Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László összetételű csapat egy büntetés után a 17. helyen zárta a szakaszt.

Dakar Rally 2024 állása a 6. szakasz után:

Motorosok: 1. Brabec 27:11:21 2. Branch +00:51 3. Cornejo Florimo +08:14 … 25. Gyenes +03:56:05
Quad: 1. Andujar 33:02:44 2. Giroud +20:10 3. Madeiros +45:36
Autósok: 1. Sainz 24:59:32 2. Ekström +20:21 3. Loeb +29:31
Challenger: 1. E. Goczal 26:52:02 2. Mit. Goczal +01:02:18 3. Gutierrez Herrero +01:26:34
SSV: 1. Seaidan 29:55:16 2. Price +02:58 3. De Soultrait +05:30
Kamionosok: 1. Macik 28:59:18 2. Loprais +01:16:42 3. M. Van Den Brink +01:49:59 … 15. Kovács +57:36:04