Főoldal / Dakar 2024 / Dakar 2024: Ekström a leggyorsabb a prológon

Dakar 2024: Ekström a leggyorsabb a prológon

Mattias Ekström
Fotó: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

130 kilométer összekötő mellett egy 27 kilométeres prológgal vette kezdetét a 2024-es Dakar Rally.

A bemelegítésen a motorosoknál a Honda gyári versenyzője, a spanyol Tosha Schareina érte el legjobb időt. A harmadik Dakarján induló versenyzőnek, ez az első sikere. Tőle 12 mp-vel maradt el Daniel Sanders a GasGassal. A harmadik Ross Branch (Hero) hátránya 19 másodperc. A címvédő Kevin Benavides kilencedik hellyel kezdett. Gyenes Emánuel az 47. helyen zárt.

A quadosoknál Francisco Moreno Flores nyert Manuel Andújar és Alexandre Giroud előtt.

Az autósoknál Audi sikerrel kezdődött a 2024-es Dakar Rally. Mattias Ekström 16:30-as idővel volt a leggyorsabb. Mögötte a T1+-os autóval újoncnak számító Seth Quintero végzett 23 másodperc lemaradással. A harmadik helyen egy Prodrive Hunter zárt, Sébastien Loebbel a volánnal. Mögötte szintén két Hunter végzett a brazil Baumgartner fivérek révén. 2015 után tért vissza a lengyel Krzysztof Holowczyc, egy hatodik idővel kezdett a Minivel.

Stéphane Peterhansel a hetedik, a címvédő Nasser Al-Attiyah a 12., míg Carlos Sainz a 30. idővel kezdett. Nani Roma a 16. helyre hozta a Fordot. A rutinosabb toyotások Yazeed Al Rajhi és Giniel de Villiers csak a 38. és 40. helyen végeztek.

Challengerben (korábbi T3 kategória) a Goczal família vitte a prímet: Erik nyert, Michal előtt. Kris Meeke lett a harmadik, mindössze 1 mp-vel lemaradva a második pozícióról. Lónyai Pál és Filippo Ippolito a 19. helyen kezdett. SSV-ben (T4) a korábbi motoros Xavier de Soultrait diadalmaskodott Joao Ferreira és Florent Vayssade előtt.

A kamionsok versenye a címvédő Janus Van Kasteren sikerével indult. Mögötte Ales Loprais 16 másodperccel és Mitchel Van Den Brink 45 másodperccel maradt el. A Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László trió a 22. idővel kezdett a 2024-es Dakaron.

Szerinted ki nyeri az idei Dakar Rallyt? Szavazz ITT.

Holnap az első igazi szakaszon Al Ula és Al Hinakiyah között egy 414 kilométeres szelektív vár a mezőnyre.

Dakar Rally 2024 prológ eredmények

Motorosok: 1. Tosha Schareina 17:35 2. Daniel Sanders +00:12 3. Ross Branch +00:19 … 47. Gyenes Emánuel +05:45
Quadosok: 1. Francisco Moreno Flores 21:31 2. Manuel Andújar +00:28 3. Alexandre Giroud +01:14
Autósok: 1. Mattias Ekström 16:30 2. Seth Quintero +00:23 3. Sébastien Loeb +00:38
Challenger: 1. Erik Goczal 17:34 2. Michal Goczal +00:20 3. Kris Meeke +00:21 … 19. Lónyai Pál +02:15
SSV: 1. Xavier de Soultrait 2. Joao Ferreira +00:15 3. Florent Vayssade +00:22
Kamionosok: 1. Janus Van Kasteren 2. Ales Loprais +00:16 3. Mitchel Van Den Brink +00:45 … 22. Kovács +05:57