Főoldal / Dakar 2024 / Dakar 2024: Defekt drámák napja, Sainz továbbra is vezet

Dakar 2024: Defekt drámák napja, Sainz továbbra is vezet

Dakar 2024 Sainz
Fotó: A.S.O./A.Vincent/DPPI

Carlos Sainznak és Sébastien Loebnek is meggyűlt a baja a defektekkel a 2024-es Dakar Rally 10. szakaszán.

Al Ula körül 371 kilométeres szeletív volt a penzum a 2024-es Dakar Rally 10. szakaszán.

Brabec növelte az előnyét

A motorosoknál a szakasz elején még Ross Branch vezetett, de aztán elkövetett néhány apróbb hibát, így fokozatosan lemaradt. Végül a hetedik lett közel négy perc hátránnyal. Ismét hármas Honda sikert hozott a nap ismét. Ezúttal Ricky Brabec nyert, 2 másodpercet adott Jose Ignacio Cornejo Florimonak. A harmadik Adrien Van Beveren is csupán 20 másodpercet kapott.

Gyenes Emánuel a 27. helyen zárta a 10. szakaszt.

A quadosoknál Manual Andujar 2 és fél perccel nyert Alexandre Giroud előtt, így az összetettben is ennyivel növelte az előnyét.

Loeb faragott a hátrányából

Nasser Al-Attiyah tartotta magát a tegnapi kijelentéséhez és ma már nem rajtolt el. Nani Roma sem rajtolt el az M-Sport Fordjával, a szakasz rajtjához tartva visszafordult.

Sébastien Loebnek már a rajt felé vezető etapon meg kellett állnia szerelni. Végül időben el tudott rajtolni, de már az 53. kilométernél meg kellett állnia. Később aztán Carlos Sainz is megállni kényszerült a 248. kilométernél. Mattias Ekström is megállt nála, hogy oda adja a kerekét. Ezzel a megállással Sainz több mint 10 percet veszített. Ezután úgy nézett ki, hogy Loeb akár 15 percet is hozhat az Audi spanyolján. A 307. kilométernél Loebnek újra meg kellett állnia egy defekt miatt. Így végül csak 7 percet hozott Sainzon, aki nagyon megnyomta a szakasz végét. Ezzel az összetettben alig több mint 13 perc Loeb lemaradása két szakasszal a 2024-es Dakar Rally vége előtt.

Mint kiderült nem elég, hogy Loebnek két defektje is volt, nem működött az emelő a Prodrive Hunterben. Így a sziklákon kellett úgy megállniuk, hogy ki tudják cserélni a hátsó kereket.

Guerlain Chicherit érte el a legjobb időt ma, megelőzve Brian Baragwanathot és Benediktas Vanagast. Chicheritnek is már az elején volt defektje és ő maga is csodálkozott a célban, hogy sikerült nyernie.

Challengerben a brazil Marcelo Tiglia Gastaldi pályafutása első szakaszgyőzelmét szerezte. Őt a tegnapi győztes, Nicolas Cavigliasso követte másfél perc lemaradással. David Zille is idei legjobb eredményét elérve lett harmadik. Rokas Baciuska lett a negyedik. Mögötte Cristina Gutierrez Herrero zárt, aki ezzel 32 másodpercet tudott faragni összetettbeli hátrányából az utána végző Mitchell Guthrievel szemben. Franciso Lopez Conardo ma 45 percet kapott, így összetettben bár továbbra is harmadik jelentősen lemaradt.

SSV-ben az újonc Sara Price első szakaszgyőzelmét szerezte. Mindössze 22 másodpercet adott Jerome De Sadeleernek. Rodrigo Varela lett a harmadik.

A kamionosoknál sorozatban másodszorra nyert Gert Huzink. Ismét Martin macik zárt mögötte, aki ezzel tovább hizlalta előnyét a tabellán. Michiel Becx idei legjobb eredményével a harmadik helyen zárt.

A Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László a 12. helyen zárt ma.

Dakar Rally 2024 állása a 10. szakasz után:

Motorosok: 1. Brabec 44:45:28 2. Branch +10:54 3.Van Beveren +11:46 … 22. Gyenes +06:32:52
Quadosok: 1. Andujar 56:55:50 2. Giroud +08:51 3. Varga +03:24:22
Autósok: 1. Sainz 41:35:12 2. Loeb +13:22 3. Moraes +01:02:44
Challenger: 1. Guthrie 46:01:50 2. Gutierrez Herrero +28:03 3. Lopez Contardo +0:13::48
SSV: 1. De Soultrait 48:52:42 2. Price +20:26 3. De Sadeleer +23:42
Kamionosok: 1. Macik 47:07:48 2. Loprais +02:06:08 3. M. Van Den Brink +03:31:46