Főoldal / WRC / Craig Breenről neveznek el egy díjat a Junior WRC-ben

Craig Breenről neveznek el egy díjat a Junior WRC-ben

Craig Breen
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

A korábbi Junior WRC bajnok előtti tisztelet jeléül idén oda ítélik a Craig Breen Spirit of Rallying díjat.

A 2024-es FIA Junior WRC szezon nyitófutama előtt ma jelentették be, hogy a Craig Breen Spirit of Rallying Award győztesét a 2024-es junior mezőnyből választják ki, amely rekordszámú, 19 nevezőt számlál a nyitófutamra.

A díjat annak a versenyzőnek ítélik oda, aki a szezon során a legjobban megtestesíti Breen legjobb tulajdonságait: a hajlandóságot a nehézségek leküzdésére, a töretlen elszántságot arra, hogy minden akadályt bevállaljon, hogy minden ralit teljesítsen, és a pozitív viselkedést a versenyzőtársakkal, a rendezőkkel és önkéntesekkel, a médiával, valamint a mérnökökkel és szerelőkkel való kapcsolattartásban.

A díj megfelelő megtiszteltetés az ír Breen számára, akit mindenki szeretett a soha fel nem adást képviselő hozzáállásával. Ennek a hozzáállásnak köszönhette a 2011-es bajnoki címet, amikor az utolsó szakaszig küzdött Nagy-Britanniában, hogy győzelmet arasson az észt Egon Kaur felett.

Bajnokságot nyert junior pályafutása után Breen a rally legmagasabb szintjén versenyzett olyan gyártóknál, mint a Citroën, a Hyundai és az M-Sport Ford, és összesen kilenc dobogós helyezést ért el.

Breen 2023. április 13-án, 33 éves korában tragikus módon életét vesztette, űrt hagyva a sportban, amely körül gyermekkora óta az élete forgott.

Maciej Woda, az M-Sport Poland ügyvezető igazgatója és a Junior WRC vezetője elmondta: „Craig hihetetlen nyomot hagyott a Junior WRC-ben, először versenyzőként, később pedig mentorként. Mindig talált időt arra, hogy tanácsot és támogatást nyújtson a következő generációnknak.”

„A saját emlékezetemben is hihetetlenül különleges helyet foglal el, hiszen ő volt az első bajnok, miután a sorozatot az M-Sport Poland vezette. Fontos, hogy elismerjük a bajnokságra gyakorolt hihetetlen hatását, és úgy gondoljuk, hogy ez a díj a legjobban tiszteleg az öröksége előtt.”

A díjazott személyéről egy független zsűri dönt, és a 2024-es Junior WRC sorozat ötödik és egyben utolsó fordulóját követően jelentik be, amelyet szeptember 5. és 8. között rendeznek meg, az EKO Akropolisz Rallyt Görögországban.

A hétvégi Svéd Rallyn más módon is megemlékeznek Craig Breenről. Breen tiszteletére, aki a tavalyi versenyen a Brattby szakaszon dominált, a 10,76 km-es szakaszt átkeresztelték #42 Brattbyre. A 42-es rajtszámmal versenyző Breen mindkétszer a leggyorsabb volt, 3,8, illetve 7,8 másodperces ment jobb időt.