Főoldal / Dakar Rally / Al-Attiyah nyert

Al-Attiyah nyert

Fotó: Red Bull

A 12. szakasz összefoglalója.

A Fiambalá és San Juan közötti 525 kilométer volt a 2018-as Dakar Rally 12. szakaszának a penzuma az autósok és a kamionosok számára. A motorosok és quadosok számára törölték a szakaszt.

Az autósoknál a táv első felében a tegnapi győztes Ten Brinke volt a leggyorsabb, végül csapattársa Al-Attiyah nyerte a szakaszt. Mögötte két perccel lemaradva Peterhansel végzett. Őt egy újabb Toyotas, De Villiers követte. Sainz semmit sem kockáztatva versenyzett ma, 18 perc hátránnyal ért be, összetettben magabiztosan őrzi a vezető pozíciót. Hirvonennek a tegnapi bukás után ma újra egy jobb napja volt, a hatodik helyen finiselt.

A kamionosoknál féltávnál a Tatras Kolomy áll az élen, őt Van Genugten követi az Ivecoval és Macik a Liazzal. Az éllovas Villagra a 7., míg Nikolaev a 10.

A 2018-as Dakar Rallyn holnap még egy több mint 400 kilométerese szakasz vár a még versenyben lévőkre, szombaton már csak 120 kilométert kell versenytempóban megtenniük.