Főoldal / Dakar 2021 / Dakar 2021: Al-Attiyah sorozatban harmadszor nyert

Dakar 2021: Al-Attiyah sorozatban harmadszor nyert

Al-Attiyah Dakar 2021 4. szakasz
Fotó: Red Bull

Ismét új éllovas van a motorosoknál a 2021-es Dakar Rally negyedik szakasza után.

Wadi ad-Dawasir és Rijád között 337 versenykilométer várt a mezőnyre.

A harmincadiként rajtoló Joan Barreda Bort második szakaszgyőzelmét szerezte az idei versenyen. Közel hat percet adott a második Ross Brnachnak, akit pár másodperccel Daniel Sanders követ. A KTM újoncának ma volt egy bukása. Pricenak egy navigációs hibája öt percébe került, végül negyed óra hátránnyal ért be.

Barreda Bort ezzel az összetettben feljött a második helyre, hátránya mindössze 15 másodperc az éllovas Xavier De Soultraithez képest. Kevin Benavides a harmadik.

Gyenes Emánuel a 33. helyen teljesítette a 2021-es Dakar negyedik szakaszát, ami egyben a győzelmet is jelentette számára az Original by Motulban. Az összetett 35., és kategória harmadik helyéről várja a folytatást.
Saghmeister Gábor a 76. idővel teljesítette a 337 kilométert. Összetettben két hellyel áll hátrébb.

A quadosoknál Manuel Andujar nyert, a másodikként befutó Nicolas Cavigliasso továbbra is az összetett élén áll.

SSV-ben Aron Domzala nyert ma Kris Meeke előtt.

Al-Attiyah minimálisan csökkentette a hátrányát

Az autósoknál Al-Attiyah sorozatban harmadszorra nyert a Toyotával. Az összetettben továbbra is vezető Stéphane Peterhansel lett ma a második. 11 másodperccel kapott ki a kataritól, úgy hogy volt egy kisebb eltévedése. Ismét jól ment Henk Lategan, a szakasz felénél még az élen állt, végül a harmadik lett. Idei legjobb eredményét elérve lett negyedik Sébastien Loeb. Az ötödikként befutó Carlos Sainz az összetettben feljött a harmadik helyre miután Mathieu Serradori eltévedt a 80. kilométernél és 25 perc hátránnyal ért be.

Bernard Ten Brinke a tegnapi borulás után ma nem tudta folytatni a Dakart.
A Szalay Balázs-Bunkoczi László kettős a 49. helyen ért be az Opel Garndland X-el.

A kamionosoknál nagyot fordult a világ a tegnapi szakaszt megnyerő Siarhei Viazovichhal. A MAZ-al technikai gondok akadtak, a pilóta 1-2 órát saccolt arra mennyi időre lesz szüksége a javításra. A másik MAZ-zal Aliaksei Vishneuski a harmadik lett. Dmitry Sotnikov idei harmadik szakaszgyőzelmét szerezte a sokáig vezető Andrey Karginov előtt. Sotnikovnak egy defektje is volt. Az első három 14 másodpercen belül végzett.

A tabella élén továbbra is Sotnikov áll, a második helyre a ma negyedikként végző Martin Macik lépett előre. Anton Shibalov a harmadik.

A Fazekas Károly-Horn Albert-Csákány Péter hármas a Scaniaval az eddig legjobb eredményüket érték el, a 13. helyen finiseltek.

A 2021-es Dakar Rally állása a negyedik szakasz után:

Motorsok: 1. De Soultrait 2. Barreda Bort +00:00:15 3. K. Benavides +00:03:24 … 35. Gyenes +02:19:11 … 78. Saghmeister +09:42:21
Autósok: 1. Peterhansel 2. Al-Attiyah +00:04:58 3. Sainz +00:36:19 … Szalay +24:13:55
Kamionsok: 1. Sotnikov 2. Macik +00:26:22 3. Shibalov +:00:26:57 … 13. Fazekas +04:49:39