Főoldal / WRC / Tanak nyerte az Ypres Rallyt

Tanak nyerte az Ypres Rallyt

Ypres Rally Tanak
Fotó: Hyundai Motorsport

A belga WRC forduló zárónapjának az összefoglalója.

Elfyn Evansnak a 8,2 másodperces hátrányát kellett volna ledolgoznia a győzelemért. Az első kör két szakaszán összesen 1,5 másodpercet tudott ledolgozni a két szakaszgyőzelmével. A második kör első gyorsaságiján Ott Tanak vissza is hozott 0,5 mp-t, majd a Power Stagen ismét Evans volt a gyorsabb és újabb 2,2 másodpercet dolgozott le. De a győzelemhez ez nem volt elég, Ott Tanak 5 mp előnnyel nyerte az Ypres Rallyt. Az észt versenyző sorozatban a második versenyt nyerte.

Esapekka Lappi a Finn Rally után ismét harmadikként végzett. A negyedik helyen Oliver Solberg finiselt, akire már ráfért ez az eredmény. Takamoto Katsuta örült az ötödik helyének, miután egész hétvégén technikai gondokkal küzdött.

A hatodik helytől lefelé már a WRC2 élmezőnye végzett. Stéphane Lefebvre nyert Andreas Mikkelsen és Yohan Rossel előtt. Őket Chris Ingram követte, aki mögött Nikolay Grayzin az utolsó gyorson került Grégorie Munster elé.

Kalle Rovanpera a pénteki kiesése után a Power Stage megnyerésével minimalizálta a veszteségét. Extra pontokat még Evans, Thierry Neuville, Tanak és Katsuta kapott.

Adrien Fourmaux az utolsó előtti gyorson esett ki baleset miatt.

A WRC3-ban Jan Cerny nyert László Zoltán és Kürti Tamás előtt.

A bajnokságban Rovanpera előnye 72 pontra csökkent. Tanak mögé a harmadik helyre Evans jött fel.