Sesks ismét oktat

Sesks Liepaja Rally 2023
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

A lett versenyző magabiztos előnyt épített ki a Liepaja Rally szombati napján.

Martins Sesks tavaly az összes szakaszt megnyerte a Liepaja Rallyn, ezzel megszerezte első győzelmét az ERC-ben. Idén ott folytatta, ahol tavaly abba hagyta. A megtartott öt gyorsaságiból, csak az utolsó Liepaja városában rendezett gyorsaságit nem ő nyerte. Így a szombati napot 28,3 másodperces előnnyel zárta a bajnokságot vezető Hayden Paddon előtt.

Mads Ostberg a harmadik, neki a harmadik szakaszon fékezés közben fulladt le a Citroen, amivel veszített egy kis időt. A negyedik-ötödik helyen két észt versenyző áll, Robert Virves és Georg Linnamae. Josh McErlaen a hatodik. A címvédő Efrén Llarena csak a nyolcadik helyen áll.

László Martin és Berendi Dávid biztonsági autózással a 17. helyen zárta a napot.

A nap második gyorsaságiját törölni kellett, mert a 2 perces rajtoltatás mellett annyira megállt a por a pályán, hogy nem lehetett rendesen látni.

Jon Amstrong vezet az ERC3-ban. Az ERC4-ben Yuki Yamamoto áll az élen. Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László a hetedik helyről várja a vasárnapi négy gyorsaságit.