Főoldal / ERC / Tempestini nyerte a Rally Hungaryt, Mixi harmadik

Tempestini nyerte a Rally Hungaryt, Mixi harmadik

Simone Tempestini Rally Hungary
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

A veszprémi verseny utolsó három szakaszára is maradtak drámák.

A délutáni kör elején Iszkán Mathieu Franceschi autózta a legjobb időt. A mögötte végző Martins Sesks 6,8 mp-re növelte az előnyét az összetettben. A következő tési gyorson azonban ki ütötte a Toyota kerekét és ő is az élről esett ki!

Így a nagylőtéri Power Stage előtt Tempestini vezetett Paddon előtt 7,7 mp-vel. A címvédő azonban a szakasz felénék defektet kapott, így visszacsúszott az összetett negyedik helyére. A szakaszt megnyerő Franceshi ezzel a második helyen végzett. Csomós Mixi lemaradása 1,8 mp volt a Power Stage előtt a Franceschi mögött. Nem tudta felvenni már a végén a versenyt a vele, mivel elfogytak a gumik. Mixi a harmadik helyen zárta V-Híd Rally Hungaryt.

Simone Tempestini végül 17 másodperces előnnyel nyerte a V-Híd Rally Hungaryt. A romániai versenyzőnek ez volt az első dobogója és az első győzelme is az ERC-ben.
Erik Cais lett az ötödik. Miko Marczyknak délután is volt két defektje. Andrea Mabellini zárt mögötte. Jon Armstrong másodszor indult ERC versenyen Rally2-es autóval és a nyolcadik lett. Simon Wagner és Filip Mares zárta az első tízet.

Az ERC értékelésben még három magyar versenyző szerzett pontot. Turán Frigyes 12. lett, neki Tésen volt egy megforgása. Szintén Tésen csúszott árokba László Martin (13. hely). Klausz Kristóf pedig a Nagylőtéren érte utol az előtte rajtolót és szerezte meg az utolsó pontszerző helyet.

A Power Stage pontokat Franceschi, Mixi, Tempestini, Mabellini és Armstrong viheti haza.

ERC3-ban Filip Kohn nyert. ERC4-ben és Junior ERC-ben Max McRae első győzelmét szerezte. ERC4-ben Bertalan Márton második lett.

Bajnokság állása: Tempestini 33 pont, Franceschi 29 pont, Csomós 25 pont, Paddon 19 pont és Cais 17 pont.

Az ORB-ben Mixiék öt perc előnnyel nyertek Friciék és László Martinék előtt.

Az ERC szezonja május első hétvégéjén a Kanári-szigeteken folytatódik.