Főoldal / WRC / Rekordot döntött az M-Sport a Montén

Rekordot döntött az M-Sport a Montén

Fotó: M-Sport

Problémásan indult számukra a hétvége, mégis rekord lett belőle.

Nem indult jól az M-Sport számára az idei Rallye Monte-Carlo. Csütörtökön mindhárom Fiesta WRC hűtőjét eltömítették a falevelek, így már az első gyorson rengeteg időt vesztettek. A második gyorson Teemu Suninen váltó hiba miatt ki állt. Superrallyval visszaállt és végül a nyolcadik helyen végzett, míg Esapekka Lappi a negyedik lett a Montén.

A pontszerzés azt jelentette az M-Sport számára, hogy sorozatban 250. WRC futamukon szereztek pontot. Ez a sorozat a 2002-es Rallye Monte-Carlon kezdődött, akkor Carlos Sainz és Colin McRae szereztek pontot a csapatnak.

A rekord elérésében 22 versenyző és 28 navigátor működött közre. Ez idő alatt az M-Sport 7 világbajnoki címet nyert, hármat a gyártóknál, kettőt a pilótáknál és kettőt a navigátoroknál. Valamint 50 WRC futamot nyertek meg és 185 dobogós helyet szereztek.

Ez a rekord még valószínűleg sokáig nem lesz megdöntve.