Főoldal / ERC / Rally Hungary: Heikkila vezet, Mixi szakaszt nyert, Franceschi borult

Rally Hungary: Heikkila vezet, Mixi szakaszt nyert, Franceschi borult

Mikko Heikkila Rally Hungary
Fotó: Bitto Zsolt

Efrén Llarena kiesett a Kislőtéren, Várpalota után pedig fél másodpercnél is kevesebb Heikkila előnye az élen.

Először teljesítette az ERC V-Híd Rally Hungary mezőnye a szombati leghosszabb szakaszt, a 27,4 kilométeres Kislőteret majd a legrövidebb gyorsaságit, Várpalotát a maga 8,4 kilométerével. Ahogy várható volt a Kislőtér bizonyult döntőnek.

Az első szombati szakaszt megnyerő Mathieu Franceschi borult a Kislőtéren, végül defekttel ért be a célba. Így az első kört 44,5 másodperces hátránnyal a 9. helyen zárta. Kiegyensúlyozott teljesítményével Mikko Heikkila 0,4 mp-vel vezet Martins Sesks előtt. A Kislőtéren szakaszt nyerő Simone Temepstini a harmadik 3 másodperces hátránnyal.

A címvédő Hayden Paddon a negyedik 7,3 mp lemaradással. Miko Marczyk mögött a Várpalotán a leggyorsabb időt autózó Csomós Mixi a hatodik. Hátrányuk 15,4 mp. Az itinerével elégedetlen Erik Cais már fél perc feletti lemaradással a hetedik. A versenyt a Szafari Rallyhoz hasonlító Andrea Mabellini a nyolcadik pozícióból várja a délutáni három szakaszt.

A Kislőtéren ért véget a Rally Hungary mai napja Efrén Llarena számára, megsérült a Skoda hűtője és melegedett a motor, így kiálltak. Turán Frigyes egy defekt miatt veszített időt a mai második gyorson.

Kövesd velünk délután is a Rally Hungary történéseit élőben 15:17-től Hegyesdről.