Főoldal / WRC / Ogier nyerte a Szafari Rally-t

Ogier nyerte a Szafari Rally-t

WRC Szafari Rally Kenya
Fotó: Toyota Gazoo Racing

A kenyai WRC futam utolsó napjára is maradt pár fordulat.

Thierry Neuville közel egy perces előnnyel várta a Szafari Rally utolsó napját. A belgának hamar véget ért a nap miután az első vasárnapi szakaszon eltalált egy sziklát, és megsérült a Hyundai i20 WRC felfüggesztése. A célba még eljutott, de folytatni már nem tudta.

Ekkor Takamoto Katsuta vette át a vezetést, első alkalommal vezetett egy WRC futamot. Előnye azonban mindössze 0,8 másodperc volt csapattársa, Sébastien Ogier előtt. A francia végül le is lépte márkatársát és 21,8 másodperc előnnyel megnyerte a Szafari Rally-t, ami 19 év után tért vissza a WRC naptárába. Katsuta első dobogóját szerezte a WRC-ben.

A Hyundai becsületét Ott Tanak mentette meg, aki harmadik lett. A negyedik-ötödik hely a két Fordé lett. A háziversenyt mindössze 0,1 másodperccel Gus Greensmith nyerte Adrien Fourmaux előtt. A szuperrallyzó Kalle Rovanpera a hatodik helyen zárt. Az első tízbe a helyi versenyzők után a tizedik helyen Elfyn Evans fért be.

A Power Stage pontoknak Tanak, Rovanpera, Evans, Ogier és Sordo örülhetett.

A bajnokságban Ogier 34 pontra meglépett Evanstól, Neuville lemaradása már 56 pont. A gyártóknál a Toyota 59 ponttal vezet a Hyundai előtt.

Észtországban folytatódik a világbajnokság három hét múlva.