Főoldal / WRC / Ogier nyerte a Mexikó Rallyt és vezeti a bajnokságot

Ogier nyerte a Mexikó Rallyt és vezeti a bajnokságot

Ogier Mexikó Rally
Fotó: Toyota Gazoo Racing

Összefoglaló a vasárnapi napról, ahol nagy csata volt a második helyért.

Sébastien Ogier vasárnap már csak az előnyének beosztására figyelt. A verseny leghosszabb szakaszát elspórolta, majd megnyerte a Power Staget, így a maximális pontszámmal zárta a versenyt. A francia versenyző idén eddig két versenyen indult és mindegyiket megnyerte. Ogiernek ez volt a rekordot jelentő hetedik győzelme Mexikóban.

Mögötte a második helyért zajló csata több izgalmat tartogatott. Thierry Neuville célja az volt mára, hogy ledolgozza a 4,3 másodperc hátrányát. A belga rögtön szakaszgyőzelemmel kezdett reggel, amire a következő szakaszon Elfyn Evans válaszolt és ő volt a gyorsabb. Az utolsó előtti gyors ismét Neuvillé lett, majd a Power Stagen 3,1 mp-vel volt jobb a walesi versenyzőnél. Így 0,4 másodperccel, de megszerezte Neuville a második helyet.

Kalle Rovanpera lett a negyedik, a Power Stagen is negyedik lett. Dani Sordo az ötödik helye mellé az utolsó extra pontot is bezsebelte.

A WRC2-ben Gus Greensmith diadalmaskodott. Adrien Fourmaux az idei Mexikó Rally leghosszabb, 35,63 kilométeres szakaszán 18 percet veszített miután a gyorson volt kénytelen javítani a Fordot. Ezzel Emil Lindholm jött fel a második helyre. A verseny végére Oliver Solbergnek is voltak kisebb technikai gondjai, de megtartotta a harmadik helyét.

Három futam után Ogier vezeti a bajnokságot 56 ponttal. Tőle három ponttal van lemaradva Neuville. A belgától egyetlen pont választja el Rovanperat. Tanak a negyedik helyre csúszott vissza a 47 pontjával. A 44 pontos Evans az ötödik.

A bajnokság áprilisban a Horvát Rallyval folytatódik.