Főoldal / WRC / Neuville nyert, Evans életben tartotta bajnoki reményeit

Neuville nyert, Evans életben tartotta bajnoki reményeit

Hyundai i20 WRC Spanyol Rally 2021
Fotó: Hyundai Motorsport

A Spanyol Rally záró napjának az összefoglalója.

Tegnap már beszámoltunk róla, hogy nagy csata bontakozott ki Sébastien Ogier és Dani Sordo között a harmadik helyért. Tegnap még a francia örülhetett a nap végén, vasárnap azonban Sordo semmit nem bízott a véletlenre. Mind a négy gyorsaságit megnyerte, amivel megkaparintotta a harmadik helyet.

Előtte Thierry Neuville győzelme nem volt veszélyben. A belga versenyző idei második, pályafutása 15. WRC győzelmét aratta. Elfyn Evans lett a második, a Power Stagen is Ogier előtt végzett, így nem dőlt el már Spanyolországban a világbajnoki cím sorsa. A szezonzáró FORUM8 ACI Rally Monza előtt Evans hátránya 17 pontra csökkent. Monzából a helyszínről fogunk jelentkezni.

Az első tízben hátrébb már nem történt változás tegnaphoz képest. Kalle Rovanpera lett az ötödik, megelőzve Gus Greensmitht, Oliver Solberget, Nil Solanst, Eric Camillit és Nikolay Gryazint.

A WRC2-ben Eric Camilli nyert, Teemu Suninen és Erik Cais előtt. Így bár el sem indult a Spanyol Rallyn, Andreas Mikkelsen a 2021-es WRC2-es világbajnok.

A WRC3-ban Emil Lindholm diadalmaskodott.

A JWRC bajnoki cím szintén eldőlt, a finn Sami Pajari lett a bajnok. A 20 éves versenyző lesz az utolsó olyan junior világbajnok, aki 2WD autóval nyert.

A gyártóknál is eldőlhetett volna a világbajnoki cím sorsa, de végül itt is Monzára marad a döntés. 47 pont a Toyota előnye a Hyundai előtt.