Főoldal / WRC / Lappi nyerte a Svéd Rallyt, de Evans szerezte a legtöbb pontot

Lappi nyerte a Svéd Rallyt, de Evans szerezte a legtöbb pontot

Lappi nyerte a Svéd Rallyt
Fotó: Hyundai Motorsport

A zárónap összefoglalója a WRC svédországi fordulójáról.

Esapekka Lappi egy perces előnnyel vágott neki a Svéd Rally vasárnapi három szakaszának. A finn versenyző nem kockáztatott és hozta a kötelezőt, megnyerte a versenyt. Ezzel pályafutása második WRC futamgyőzelmét szerezte, a 2017-es Finn Rally után nyert újra versenyt. A Hyundai Motorsport idei második győzelmének örülhetett.

Mögötte már az első vasárnapi szakaszon feljött Elfyn Evans a második helyre. Adrien Fourmaux nem akart csatázni vele, a dobogós hely megszerzése volt számára a cél. Ez volt az első dobogós helye a WRC-ben. Thierry Neuville megtartotta a negyedik helyét összetettben.

A WRC2-ben az egész hétvégén domináló Oliver Solberg nyerte a Svéd Rallyt több mint egy perces előnnyel Sami Pajari előtt. Georg Linnamae lett a harmadik.

A Power Stage pontokat Kalle Rovanpera, Elfyn Evans, Thierry Neuville, Ott Tanak és Takamoto Katsuta vitte haza Svédországból.

Mivel a vasárnapi külön versenyt Evans nyerte, az új pontrendszer bevezetése óta először fordult elő, hogy a legtöbb pontot nem a verseny győztese szerezte. A bajnokságban 3 pont a lemaradása Neuville mögött. Fourmaux jött fel a tabella harmadik helyére, 19 pontra van a belgától.

Érdekesség, hogy a pénteken kieső Kalle Rovanpera nyolc ponttal szerzett kevesebbet mint a versenyt megnyerő Lappi…

A gyártóknál az eddigi két versenyt megnyerő Hyundai és a Toyota pontegyenlőséggel áll.

A WRC szezon március végén a Szafari Rallyval folytatódik.

WRC Svéd Rally 2024 nem hivatalos végeredménye:

1. #4 Esapekka Lappi – Janne Ferm (FIN) Hyundai i20 N Rally1 2:33:04.9
2. #33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +29.6
3. #16 Adrien Fourmaux – Alexandre Coria (FRA) Ford Puma Rally1 +47.9
4. #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +1:46.3 (0:40)
5. #21 Oliver Solberg – Elliott Edmondson (SWE – GBR) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +5:04.2