Főoldal / ERC / Kopecky vezet a Barum Rallyn, Csomós második

Kopecky vezet a Barum Rallyn, Csomós második

Barum Rally Kopecky

Izgalmas napot zárt az ERC mezőnye Csehországban, a mai hat szakasz alatt négyszer változott az élen álló személye.

Szoros csatát hozott a nap, melynek a végén Jan Kopecky áll az élen. A cseh versenyző a második kör első szakasza után vette át a vezetést. Egész nap remekül autózva az élmezőnyben, Csomós Miklós és Bán Viktor a második a Barum Rallyn. Délelőtt még vezették is a versenyt, a nap végére 14,9 másodperc lett a lemaradásuk. 13,8 mp-vel pedig megelőzik a harmadik helyen álló Simon Wagnert.

Adam Brezik a negyedik, akit a nyugodtan autózó Hayden Paddon követ. Az új-zélandi versenyző legfőbb riválisának, Martins Sesksnek saját bevallása szerint még sokat kell tanulnia, hogyan kell ezeken a szűk és dobálós aszfalt pályákon menni. A 13. helyről várja a vasárnapi hat gyorsaságit.

A délelőtti kör után még az élen állt Erik Cais, de a második délutáni gyorson defekt miatt kiszállt a győzelemért folytatott harcból. A 11. helyen zárta a szombatot.

ALexey Lukyanuk reggel még vezette a Barum Rallyt, de aztán sok időt veszített, mivel a navigátora nem tudta a megfelelő gyorsasággal visszamondani az itinert. Az utolsó gyorson még üzemanyag pumpa problémájuk is volt, így közel három perc lemaradással a 15. pozícióban van. Ebben már a késésért kapott 10 mp büntetés is benne van.

Mads Ostberg délután technikai hiba miatt kiesett. László Martin és Berendi Dávid szintén kiállni kényszerült.

Az ERC értékelésen kívül László Zoltán és Begala Tamás az RC2-es kategória 26. helyén állnak. Vogel Adrienn és Maricsek Miklós az RC4 15. és a cseh Peugeot Kupa negyedik helyén zártak.