Főoldal / ERC / Gryazin nyerte a Rally Liepajat

Gryazin nyerte a Rally Liepajat

Gryazin
Fotó: FIA ERC

Herczigék pontszerzők, ifj. Érdiék dobogósok lettek Lettországban.

Nikolay Gryazin szombat délelőtt növelte az előnyét Craig Breennel szemben, délután már csak előnyének beosztására koncentrált. Gryazin végül végig vezetve nyerte meg a Rally Európa-bajnokság idei második versenyét, a Rally Liepajat. Breen mögött Alexey Lukyanuk finiselt harmadikként.

Efrén Llarena reggel csúszott vissza a negyedik helyre, végül itt is ért be. Az ötödik helyre kapaszkodott fel Andreas Mikkelsen. A norvég fellebbezett a tegnapi 1 perces büntetése ellen. Ha törlik a büntetést, akkor ő a második.

ERC3-ban és ERC 3 Juniorban is a hazai pályán versenyző Martins Sesks diadalmaskodott. Később azonban kizárták technikai szabálytalanság miatt. Így végül Jean-Baptiste Franceschi nyert.

Herczig Norbert és Ferencz Ramón a kvalifikációnak itták meg a levét. A kedvezőtlen rajt hely miatt pénteken sokat kaptak. Ma már kedvezőbb helyen indulhattak. Végül a 14. helyre léptek előre, amivel 2 pontot szereztek.

Ifj. Érdi Tibor és Csökő Zoltán az ERC2 második helyén zártak Lettországban.

László Martin és Berendi Dávid a pénteki technikai hiba után ma superrallyval folytatta. Az ERC3 16., és az ERC3 Junior 10. helyén finiseltek a Rally Liepajan.

László Zoltán és dr. Kovács Annamária az RC3 negyedik helyéről esett ki az utolsó gyorson balesett miatt. Zoltánt megfigyelésre kórházba is szállították.

ERC Rally Liepaja 2021 nem hivatalos végeredmény:

1. #11 Nikolay Gryazin / Konstantin Aleksandrov (RUS) VW Polo GTI R5 1:30:50.3
2. #10 Craig Breen / Paul Nagle (IRL) Hyundai i20 R5 +17.3
3. #1 Alexey Lukyanuk / Alexey Arnautov (RUS) Citroën C3 Rally2 +30.9
4. #6 Efrén Llarena / Sara fernandez (ESP) Škoda Fabia Rally2 Evo +56.8
5. #2 Andreas Mikkelsen / Ola Fløene (NOR) Škoda Fabia Rally2 Evo +1:13.3 (1:00)