Főoldal / Tereprali / Branch és Al-Attiyah siker a prológón

Branch és Al-Attiyah siker a prológón

Abu Dhabi Desert Challenge Al-Attiyah
Fotó: Kin Marcin / Red Bull Content Pool

A holnapi rajtsorrend szempontjából fontos prológgal vette kezdetét a tereprali-világbajnokság idei második versenye, az Abu Dhabi Desert Challenge.

Az öt kilométeres prológót a motorosoknál Ross Branch (Hero) nyerte 2 másodperccel Michael Docherty (Husqvarna) és 7 másodperccel Tobias Ebster (GasGas) előtt. A Hero botswanai versenyzőjének szép emlékei vannak a versenyről, hiszen itt szerezte 2022-ben az első szakaszgyőzelmét a W2RC-ben.

Amikor eljött az idő, hogy kiválasszák a rajtpozíciójukat az 1. szakaszra, minden egyes versenyző visszariadt a dűnékben való vezetés nehéz feladatától, kivéve a Rally2 versenyzőjét, Oran O’Kelly-t, aki bátran vállalta, hogy elsőként induljon. A többiek a prológhoz képest fordított sorrendben indulnak, Branch a tizedik helyre került, közvetlenül Docherty és Ebster mögé.

Nasser Al-Attiyah a Dakaron elhangzott kirohanása után, miszerint nem ül többet a Prodrive Hunterbe, mégis visszaült. Új navigátorával, Édouard Boulangerrel rögtön a legjobb idővel kezdtek. Négy másodperccel voltak gyorsabbak Guillaume de Meviusnál. Az Abu Dhabi Desert Challenge 2018-as győztese és az előző két verseny második helyezettje, Martin Prokop 6 másodpercet kapott a címvédőtől.

Challengerben a bajnoki értékelésben nem szereplő Crisitina Gutierrez Herrero mögött Nicolás Cavigliasso és Rokas Baciuska zárt. Az idei ADDC egyetlen magyar indulója, Lónyai Pál a 12. lett, 44 mp-t kapott az idei Dakar győztesétől.

SSV-ben Mansour Al Helei diadalmaskodott Joao Ferreira és Enrico Gaspari előtt.

Az autósoknál is a rajthely választásnál minden versenyző azt a logikus döntést hozta, hogy a lehető leghátulról indul, hogy kihasználhassák az előttük lévő versenyzők által hagyott nyomokat. Más szóval, a holnapi top 10-es rajtrács sorrendje a mai sorrend tükörképe lesz. Nasszer Al Attiyah hátulról fog nekivágni, míg Seth Quintero (Toyota Gazoo Racing) abban a nem irigylésre méltó helyzetben lesz, hogy az első szelektívet ő nyitja.

Kedden egy 248 kilométeres szelektív szerepel az Abu Dhabi Desert Challenge programjában.