Főoldal / ERC / Lukyanuk az élen, Botkáék forró napja

Lukyanuk az élen, Botkáék forró napja

Fotó: FIA ERC

Az Azores Airlines Rallye pénteki napjának az összefoglalója.

A reggeli ködös gyorsot még Ricardo Moura nyerte, de a következő különpróbán defektet kapott. A második és harmadik gyorsot Alexey Lukyanuk nyerte, ezzel 20,8 mp előnnyel várhatta a szerviz utáni újabb három szakaszt. A délután már a harmadik helyért nagy csatában lévő Bruno Magalhaesé volt, két gyorsot is nyert. Ezzel a harmadik helyről várhatja a szombati napot. Alexey Lukyanuk 21,8 másodpercre tornázta fel az előnyét Mouraval szemben.

Ami a magyarokat illeti Botka Dávid és Mesterházi Márk a tegnapi nap után ma is a Skoda Fabia R5 melegedő motorjával küzdött. A korábbi ERC2 bajnoknak volt több top 10-es időeredménye is, végül a 14. helyen zárták a napot. Tőlük két pozícióval lemaradva áll a Herczig Norbert-Ferencz Ramón egység. Reggel a ködben egy kanyart elvétettek és megjárták a pálya szélét, valamint az itinerükben is voltak apróbb hibák.

Az Azores Airlines Rallye állása a pénteki nap után IDE kattintva tekinthető meg.