Evans az élen, Ogier üldözi

Elfyn Evans Monte-Carlo Rally 2021
Fotó: Red Bull

A Monte-Carlo Rally pénteki napjának az összefoglalója.

Sébastien Ogier a délelőtti kör mindhárom szakaszát megnyerte a Monte-Carlo Rally pénteki versenynapján. Délután az elsőn defektet kapott a kanyarlevágások miatt. A francia így 7,4 másodperc hátránnyal a második helyről várhatja a szombati napot. A délutáni első szakaszt megnyerő Elfyn Evans áll az élen.

Ott Tanak a harmadik, neki délelőtt rakoncátlankodott az autó motorja a visszafordítókban. A mai első szakasz után még vezetett Kalle Rovanpera, de utána kapott egy 10 másodperces büntetést, mert késett az IE-ből. Délután lecsúszott az útról és egy mezőről kellett visszatolatni. A negyedik helyen zárta a napot.

Thierry Neuville úgy az ötödik, hogy délelőtt elgumizták magukat és volt olyan szakasz, amin nem tudott végig menni a jég kémük közúti baleset miatt, így nem volt róla friss itinerük. Csapattársa, Dani Sordo a hatodik. Őt a WRC2 éllovasa, Andreas Mikkelsen követi. Takamoto Katsuta a 8. helyen áll, mögötte Adrien Fourmaux és Gus Greensmith található.

A mai utolsó gyorson esett ki baleset miatt Pierre-Louis Loubet, partoldalnak csúszott a Hyundai i20 WRC-vel. A WRC3-ban Yohan Rossel vezet.

A Monte egyetlen magyar párosa, a László Zoltán-Berendi Dávid kettősnek reggel volt egy defektje, A délutáni körnek a kategória 12. helyéről vághattak neki. Ez nem tartott sokáig számukra, pár kilométer után megállt a Ford. Holnap még rajthoz állhatnak, de a kiesés után a top 50-es helyezés, és vele a vasárnapi folytatás már elúszott.