Simon Wagner továbbra is veretlen

Simon Wagner
Fotó: Harald Illmer

Az Osztrák Rally Bajnokság hétvégi versenyének összefoglalója.

Hétvégén a Hirter Rallye St. Veittel folytatódott az Osztrák Rally Bajnokság. A mezőnyre 11 gyors alatt 130 kilométeres versenytáv várt.

Nyolc szakasz után még közel egy perc előnnyel a Hermann Neubauer-Ursula Mayrhofer kettős állt az élen. Az utolsó kör első szakaszán azonban balesett miatt kiestek. A Simon Wagner-Winter Gerald kettős vette át a vezetést ekkor az Eurosol Racing Team Skoda Fabia Rally2 evojával. A versenyt végül 1 perc 40 másodperc előnnyel nyerték, úgy hogy kaptak 1 perc büntetést korai rajt miatt. Wagner ezzel továbbra is veretlen az Osztrák Rally Bajnokságban, négyből négy versenyt nyert idén. A Power Stage győzelmet is bezsebelte.

Günter Knobloch és Jürgen Rausch lett a második, megelőzve Martin Rossgatterer és Anna-Maria Seidl kettősét.

Az Osztrák Rally Bajnokság július közepén a Rallye Weizzel folytatódik.

A Hirter Rallye St. Veit 2022 végeredménye ITT tekinthető meg.