Főoldal / ORB2 / Lakatos Tamás és Marics Krisztina nyerte a Diósgyőr Rallyt

Lakatos Tamás és Marics Krisztina nyerte a Diósgyőr Rallyt

Diósgyőr Rally 2023

De Czékmány Norbert és Takács Gábor az ORB2 idei bajnoka. A vasárnapi nap összefoglalója.

A Diósgyőr Rally szombati napja után a bajnokságot vezető Czékmány Norbert-Takács Gábor duó kényelmes – 20 mp feletti – előnnyel állt. Vasárnap az első két gyorsot azonban technikai gondokkal teljesítették, így a hatodik helyre csúsztak vissza.

Legközelebbi bajnoki riválisuk, Zoltán Kevin és Madarász Szabolcs a második helyről kezdte a vasárnapot. Ők a mai első szakaszon nem tudtak időben elrajtolni, majd utána is csak lépésben tudtak haladni. Később rajtkésleltetés miatt 30 perc büntetést is kaptak. Az. I. Hell Diósgyőr Rallyt így a 22. helyen zárták.

Így a mai első, bükkszentkereszti különpróba után Lakatos Tamás és Marics Krisztina vették át a vezetést. A vezetést egész nap megtartva, végül 16,3 másodperccel nyertek Kocsis Imre és Bakos László előtt. A harmadik helyen záró, Görög Péter és Mózes Máté első dobogós helyét szerezte az ORB2-ben. Czékmányék végül a negyedik helyen finiseltek. Számukra ez is elegendő volt, hogy ők legyenek az ORB2 idei bajnokai.