Főoldal / Amatőr rally / Klauszék hatalmas csatában nyerték a 27. Mikulás Rallyt

Klauszék hatalmas csatában nyerték a 27. Mikulás Rallyt

Kluasz 27. Mikulás Rally 2023

Mindössze 0,4 másodperc döntött a győzelemről.

Reggel hó fogadta a 27. Mikulás Rally mezőnyét. Majd hamarosan az eső kezdett esni, így a pályák nagyon sarassá váltak.

Az első körben az ifj. Fekete László – Fekete László és a Német Gábor – Németh Gergely párosok nyertek egy-egy szakaszt. Így az első kör után az előbbiek vezettek az utóbbiak előtt több mint 16 másodperccel.

A maradék három gyorsra Klausz Kristóf és Papp Tamás begyújtották a rakétáikat és mindegyiket megnyerték. Ezzel több mint egy percnyi hátrányt dolgoztak le és végül 0,4 másodperccel az utolsó gyorson orozták el a győzelmet Erik Caistól. A győri versenyzőnek ez volt a harmadik győzelme a Mikulás Rallyn 2019 és 2021 után.

Német Gáborék lettek végül a harmadikak megelőzve Ifj. Feketét. Ollé Sasa és Ollé Rebeka saját bevallásuk szerint a látványra mentek, ennek ellenére az ötödik helyen zárták a versenyt. A Kovács Antal – Istovics Gergő és Tóth Tibor – Szabó József párosok után a Kazár Miklós – Begala Tamás kettős volt az első nem R5/Rally2-vel versenyző páros.