Főoldal / WRC / Horvát Rally: Ogier a leggyorsabb a shakedownon

Horvát Rally: Ogier a leggyorsabb a shakedownon

Horvát Rally Ogier shakedown
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

A verseny 2021-es győztese csapattársát megelőzve lett a leggyorsabb.

Idén is a 3,65 kilométeres Okic szakasz adott otthont a Horvát Rally shakedownjának. A legjobb idő a toyotás Sébastien Ogier neve mellé került, 1:55.7-el.

A versenyzők többsége a második próbálkozásánál érte el a leggyorsabb időt, bár Ogier csapattársa, Elfyn Evans a harmadik és egyben utolsó próbálkozásán javított, és 0,7 másodperccel maradt el a nyolcszoros világbajnok tempójától.

Az első futásnál még a Hyundaiok érték el a legjobb időt, később azonban a Toyoták jobbnak bizonyultak. Ott Tanak volt a leggyorsabb az első körben, de végül 1,4 másodperccel maradt el az első helytől.

A 2019-es világbajnok igyekezett mérsékelni a várakozásokat: „Talán nem ez a megfelelő pillanat arra, hogy igazán magabiztosak legyünk, figyelembe véve az évkezdetünket” – mondta Tänak, aki holnap az ötödik lesz a pályán.

„Megpróbálunk hatékonyak lenni ezen a hétvégén. Az első cél egy tiszta hétvége, de ez Kenyában is így volt…” – tette hozzá, utalva a korai kiesésére, miután az út közepén egy sziklának ütközött.

A bajnokságot vezető Thierry Neuville a harmadik leggyorsabb volt, azonos időt autózva csapattársával, Tanakkal.

Adrien Fourmaux volt ismét az M-Sport gyorsabb versenyzője, 2,5 másodperccel elmaradva honfitársa referenciaidejétől.

A shakedown kevés drámai pillanatának egyikét Andreas Mikkelsen szolgáltatta: az első próbálkozásánál egy bal-jobb-bal sikán második csúcspontját túllőtte, a fűre csúszott, és alig maradt le a pole-ról.

Mikkelsen volt az egyetlen Rally1-es pilóta, aki négy kört teljesített a shakedownon, a hatodik leggyorsabb volt, és 3,2 másodperccel maradt el a leggyorsabb időtől.

Takamoto Katsuta a harmadik Toyota GR Yaris Rally1-gyel a hetedik lett, 3,5 másodperccel lemaradva, míg az M-Sport versenyzője, Grégoire Munster az utolsó volt az élmezőnyben, további 2,2 másodperccel lassabban, mint Katsuta.

„Már a Rally2-ben is nagyon nehéznek találtam a Horvát Rallyt, a Rally1-ben pedig minden még gyorsabban jön” – jegyezte meg Munster. „Túl óvatos voltam, de elég magabiztos vagyok.”

A WRC2-es versenyzők közül Yohan Rossel volt a leggyorsabb, 0,4 másodperccel megelőzve citroenes csapattársát, Nikolay Gryazint. Sami Pajari volt a harmadik leggyorsabb, de ezen a héten nem regisztrálták a pontokért; Pepe López, aki a WRC2 győzelemért folytatott titáni hármas harcban volt Rossel és Gryazin között Monte-ban, 1,3 másodperccel maradt el Rossel tempójától.

Pénteken nyolc gyorsaságival folytatódik a Horvát Rally.

Írta: Lukác Oto