Hármas Hyundai siker az Akropolisz Rallyn

Thierry Neuville Akropolisz Rally
Fotó: Hyundai Motorsport

Történelmi sikert hozott a koreai márka számára a görögországi WRC forduló.

Az Akropolisz Rally vasárnapi három szakaszára két kérdés volt nyitott. Alkalmaz-e Hyundai csapatutasítást, ezzel segítve az egyéniben jobban álló Ott Tanakot. Valamint, hogy Dani Sordo meg tudja-e tartani a harmadik helyét Elfyn Evanssal szemben.

Előbbi már az eső vasárnapi szakasz előtt eldőlt, miután a Toyota versenyzője etapon kiesett turbó hiba miatt. A gyors után a második kérdésre is kiderült a válasz miután a Hyundai arra kérte versenyzőit, hogy vegyenek vissza és ebben a sorrendben érjenek célba.

Thierry Neuville nyerte az Akropolisz Rallyt Ott Tanak és Dani Sordo előtt. A belga a tavalyi Spanyol Rally után tudott újra nyerni. Pierre-Louis Loubet lett a negyedik megelőzve csapattársát, Craig Breent. A hatodik helyen célba érő Takamoto Katsuta után már a WRC2 következett abszolútban.

Emil Lindholm nyerte a WRC2-t, Nikolay Gryazin és Alexandros Tsouloftas. A ciprusi versenyző harmadik helyéhez kellett, hogy az addig harmadik helyen álló Yohan Rossel a Power Stagen felborult és kiesett. Valamint, hogy az utolsó gyorson jobb időt ment mint Eyvind Brynildsen. Puskádi János és Gódor Barnabás sikeresen teljesítette a versenyt, a 17. helyen értek be.

A Power Stage-en Tanak volt a leggyorsabb Rovanpera, Breen, Greensmith és Lappi előtt.

Ott Tanak hátránya 53 pontra csökkent a bajnokságban Kalle Rovanperraval szemben. A gyártóknál a Hyundai 63 pontra közelítette meg a Toyotát.

A WRC a naptárba visszakerülő Új-Zéland Rallyval folytatódik.