Főoldal / ERC / Bonato sajnálja, hogy megnyerte a kvalifikációt – Mixi harmadik

Bonato sajnálja, hogy megnyerte a kvalifikációt – Mixi harmadik

Kanári-szigetek Rally
Fotó: Andre Lavadinho / @World / Red Bull Content Pool

Túl van az ERC mezőnye a Kanári-szigetek Rally kvalifikációján.

Yoann Bonato a Kanári-szigetek Rally Santa María de Guía kvalifikációs szakaszán a leggyorsabb időt érte el, és ezzel biztosította magának az első helyet a pénteki nyitó szakaszra.

A Rally Európa-bajnokság sztárja 0,1 másodperccel előzte meg spanyol bajnokságban induló kollégáját és Citroën C3 Rallye2-es versenyzőtársát, Diego Ruilobát, míg az első három helyezettet Csomós Miklós (Skoda Fabia Rallye2 Evo) egészítette ki.

Mivel azonban a spanyolországi Gran Canaria szigetén az időjárás folyamatosan változik és kiszámíthatatlan, Bonato elárulta, hogy jobban örülne, ha hátrébb rajtolhatna, hogy megfelelően felmérhesse a szakasz körülményeit, és a legjobb lehetőséget biztosítsa magának a helyes gumiválasztásra.

Korábban az ERC-ben a kvalifikációs szakasz győztese érdemelte ki a jogot, hogy elsőként választhassa ki az rajt pozicióját. A 2024-es új szabályok értelmében azonban a kvalifikáció leggyorsabbjai indulhatnak elsőként az aszfaltos versenyek első szakaszán.

„Nem ez volt a célom, a 10-12. hely között szerettem volna lenne” – mondta a francia Bonato az ERC hivatalos honlapjának. „Ez nem egy jó rajt szerintem, mert nem a legjobb pozíció. Láttuk tavaly, hogy az első helyről indulunk, és nagyon nehéz volt, de ez csak az én hibám, kicsit túl gyors voltam most. De nem számít, majd holnap meglátjuk. Tavaly elsőként rajtoltunk, és az első szakaszon körülbelül 30 másodpercet vesztettünk, aztán 30 másodperccel megnyertük a versenyt.”

László Martin és Bán Viktor a 23. helyen zárta a kvalifikációt.

A Kanári-szigetek Rally első gyorsaságiját ma este 20:35-kor rendezik.