Főoldal / Rallycross / WRC: Ogier nyert, WRX: remeklő magyarok Höljesben

WRC: Ogier nyert, WRX: remeklő magyarok Höljesben

Fotó: Todo Rally Twitter

A svédországi rallycross vb futam és a Lengyel Rally záró napjának az összefoglalója.
A 72. Rajd Polski mezőnyére mindössze két szakasz várt.
A mai első gyorsaságin Neuville jobban behúzta tőre a kelleténél a Hyundait és felborult. Szerencséjére kerékre érkezett és a versenyt is tudta folytatni. A szakaszt a VW-k uralták Ogier, Mikkelsen és Latvala sorrendben. A Power Stagen Latvala érintőt vett egy fán, míg Kubica jobb első defekttel érkezett a célba. A hazaiak kedvencét, így Meeke megelőzte az összetettben. A plusz pontokat Ogier, Tanak és Mikkelsen gyűjtötte be. A címvédő végül 11,9 mp előnnyel nyert norvég csapattársa előtt. Tanak behozta a Fordot a harmadik helyre.

10. Dani Sordo Hyundai +02:48.400

A rallycross világbajnokság svédországi versenyét rendezték a hétvégén Höljesben.
A Supercaroknál a harmadik előfutamot Solberg nyerte, Bakkerud és Kristoffersson előtt. Az utolsó előfutamot is behúzta a címvédő, ezúttal Ekströmöt és Bakkerudot megelőzve. Az első elődöntőt Timmy Hansen nyerte, Nitiss és Solberg előtt. A második elődöntőben Bakkerud volt a leggyorsabb Ekström és Heikkinen előtt. A döntőben egy izgalmas csata után Ekström az utolsó kör utolsó kanyarjában veszítette el az első helyét, így Hansen nyert.
Ebben a kategóriában volt érdekelt Kárai Tamás is. Az előfutamok során 27., 28., 22. és 27. helyeket szerzett. Így a 26. helyen végzett.S1600-ban Szabó Krisztiánért és Lugiért is izgulhattunk. Az előfutamokból előbbi a 3., utóbbi a 8. helyről jutott tovább. Szabó az első elődöntőben volt érdekelt, ott a 3. lett. Luigi a második elődöntőben indult és második lett. Így mindkét magyar ott volt a döntőben! Végül Baumanis diadalmaskodott, Luigi a 4. lett, míg Szabó Krisztián mögötte végzett az 5. helyen.