A reggeli gumi választások:
Loeb&Meeke&Ostberg&Neuville&Sordo&Tänak&Solberg: 5 lágy gumi
Ogier&Latvala&Mikkelsen: 4 Super lágy+ 2 szöges gumi
Evans: 4 lágy + 2 szöges gumi

A Monte Carlo Rally  9. szakaszát törölni kellett a sok néző miatt. Eztután következett a verseny leghosszabb, 51,7 km-s gyorsaságija. A szakasz 3 kilométeres része volt-havas-jeges, a többi része száraz-vizes volt. Latvala megpördült a gyorson, a célban pedig nem akarta elhinni, hogy Ogier még nála is lassabb volt. A címvédő saját bevallása szerint biztonságit autózott. Így közel két percet kapott a szakaszt megnyerő Kubicatól. A lengyel a második Meekenek is 33,4 másodpercet adott. Kubica a célban nem izgulta túl a dolgot: „Csak vezetek.”-mondta. Chardonnet beesett, de folytatni tudta, igaz Kubicától több mint 1 órát kapott.Tanak egy felhordásos részen megcsúszott és lesett az útról. A nézők segítségével folytatni tudta, de az összetettben a 4. helyről a 23.-ra esett vissza.

Sordo: 4 lágy + 2 téli gumi

A délutáni első gyorsot a Rally2-vel visszaállt Loeb nyerte Kubica előtt. Loeb ezzel az összetettben felkapaszkodott a 9. helyre. A 12. gyors második felében volt egy 4 km-s jeges-havas rész. Meeke megpördült. Evansnak a Fiesta WRC felfüggesztésével voltak gondjai. Emiatt vissza is esett az összetettben. A szakaszt Meeke nyerte Kubica előtt.
A JWRC-ben a Lukács „Csucsu” Kornél-Mesterházi Márk páros a 7. helyen állt.