Főoldal / WTCR / Tassi Attila dobogóval kezdte a szezont

Tassi Attila dobogóval kezdte a szezont

Fotó: WTCR

Az idei első WTCR futam összefoglalója.

A belgiumi Zolderben vette kezdetét a WTCR 2020-as szezonja. A mai első, fordított rajtrácsos versenyen, Nestor Girolami indulhatott az élről, aki rajt-cél győzelmet aratott. Thed Björk lett a második.

Tassi Attila a negyedik helyről rajtolt, rögtön feljött egy helyet. Tom Coronel ellen kellett védekeznie, végül kivédekezte a holland versenyzőt és megszerezte pályafutása első dobogóját a WTCR-ben. Coronel nyerte a WTCR Trophy-t.

A Hondának felemásan indult a szezon, két versenyzőjük a dobogón végzett, a másik két versenyző alatt elfüstölt a motor. Esteban Guerrieri alatt a 3. körben, míg Tiago Monteiro alatt a 7. körben.

A Hyundaiok közül a címvédő Michelisz Norbert végzett legelőrébb, a 11. helyen intette le a kockás zászló. A magyar versenyző márkatársával, Luca Engstlerrel csatázott egyet a verseny közepén.

A Zengő Motorsport versenyzői közül Mikel Azconát a 16., Boldizs Bencét a 17., míg Kismarty-Lechner Gábor a 19. lett.