Főoldal / WRC / Tanak nyerte a Finn Rallyt

Tanak nyerte a Finn Rallyt

Fotó: Red Bull

Ostberg nagy csatában lett második.

Ott Tanak 39 másodperc előnnyel várta a Finn Rally utolsó négy gyorsaságiját. Az észt versenyző az első három szakaszon őrizte az előnyét, a Power Stage-et pedig megnyerte, így az öt extra pontot is bezsebelte. Tanaknak ez volt idei második gőzelme. Mögötte Mads Ostberg és Jari-Matti Latvala nagyot csatázott a második helyért. Végül a Citroenes versenyzőnek 2,8 másodperc megmaradt az előnyéből. Ostberg a 2016-os Mexikó Rally után állhatott újra dobogóra, míg Latvala az idei Monte Carlo Rally után.

Esapekka Lappi a mai első különpróbán kiesett baleset miatt, így Hayden Paddon örökölte meg a negyedik helyet és meg is tartotta a célig. Sébastien Ogier lett az ötödik, miután Teemu Suninen az utolsó szakasz előtt késett, így 20 másodperces büntetés kapott. Őt Evans és Breen követte. A világbajnokságot továbbra is vezető Neuville lett a kilencedik, megelőzve a pénteken boruló Mikkelsent.

A WRC2-ben hazai győzelem született, Eerik Pietarinen nyert, megelőzve Jari Huttunent és Gus Greensmith-t.

A verseny egyetlen magyar párosa, Szabó Zoltán és Szabó Krisztián a 31. helyen végeztek a Skodával.