Főoldal / WRC / Tanak nyert, Rovanpera a bajnokság élén

Tanak nyert, Rovanpera a bajnokság élén

Ott Tanak WRC Arctic Rally Finland 2021
Fotó: Hyundai Motorsport

Az Arctic Rally Finland vasárnapi napjának az összefoglalója.

Két szakasz maradt vasárnapra az Arctic Rally Finlandon. Az elsőt Elfyn Evans nyerte, végül az ötödik helyen zárta a havas versenyt. A ma már nem kockáztató Ott Tanak nyerte a versenyt, a Power Stagen két extra pontot szerzett. Kalle Rovanpera lett a második, az utolsó szakasz megnyerésével bezsebelt további öt ponttal az élre állt a bajnokságban. Thierry Neuville a harmadik helye mellé a három extra pontot tudott begyűjteni.

Craig Breen lett a negyedik, ő érte el a második időt a Power Stagen. Takamoto Katsuta lett a hatodik, miután Oliver Solberg az utolsó szakaszon hibázott és a hófalba csúszott, amivel annyi időt vesztett, hogy a japán versenyző megelőzte. Solbergnek, így a hetedik hellyel kellett beérnie. A Fordosok, Teemu Suninen és Gus Greensmith következtek a 8-9. helyen.

A pontszerzők sorát a WRC2-öt megnyerő Esapekka Lappi zárta. Andreas Mikkelsen lett a második a kategóriában Nikolay Gryazint megelőzve.
Teemu Asunmaa nyert a WRC3-ban Egon Kaur és Mikko Heikkila előtt.

Sébastien Ogier a tegnapi hófalas kaland után ma a Power Stage pontokra repült rá, az ott elért ötödik idővel egyet szerzett is. A versenyt a 20. helyen zárta. Pierre-Louis Loubet az utolsó szakaszon megpördült, a korábbi gondok után a 39. helyen zárt.

A WRC állása 2 futam után: 1. Rovanpera 39, 2. Neuville 35, 3. Ogier 31, 4. Evans 31, 5. Tanak 27
A gyártóknál a Toyota 11 ponttal vezet a Hyundai előtt, az M-Sport a harmadik.