Főoldal / WRC / Svéd Rally: Két finn az élen a shakedownon

Svéd Rally: Két finn az élen a shakedownon

Kalle Rovanpera Svéd Rally 2023
Fotó: Toyota Gazoo Racing

Takamoto Katsuta érte el a harmadik legjobb időt.

A címvédő Kalle Rovanpera neve mellé került a legjobb idő a Svéd Rally mai shakedownján. Az első körben még takarító toyotás versenyző a harmadik próbálkozás során 2 perc 50,9 másodperces idővel teljesítette az 5,45 kilométert. Esapekka Lappi lett a második a Hyundai i20 N Rally1-el. Eddig jól indul Takamoto Katsuta első versenye a gyári csapatban, a harmadik leggyorsabb volt.

Mögötte csapattársa, Elfyn Evans végzett, akit Craig Breen követ. Thierry Neuville betegség miatt nem tudta megcsinálni a tervezett teszt programját, saját elmondása szerint most sincs még a toppon. A belga hatodikként fejezte be a bemelgítést.

A hetedik-nyolcadik helyet az M-Sport Ford két versenyzője foglalja el, Ott Tanak és Pierre-Louis Loubet sorrendben.

WRC2-ben Oliver Solberg nyerte a shakedownt, Ole Christian Veiby és Teemu Suninen előtt.

WRC Svéd Rally 2023 shakedown eredménye ITT tekinthető meg.