Főoldal / WRC / Svéd Rally: Breen hajszálnyi előnnyel az élen

Svéd Rally: Breen hajszálnyi előnnyel az élen

Breen Svéd Rally
Fotó: Hyundai Motorsport

A pénteki nap összefoglalója, ahol Takamoto Katsuta borult. Oliver Solberg vezet a WRC2-ben.

A Svéd Rally pénteki első három szakasza után Ott Tanak állt az élen a Forddal. Előnye mindössze 2,1 másodperc volt Craig Breen előtt. A hyundaios versenyző a napközbeni szerviz után rápattant a gázpedálra és egyből átvette a vezetést. Ezt sikerült is a pénteki nap végére megtartania. Ott Tanak 2,6 mp hátrányból várja a Svéd Rally szombati hét gyorsaságiját.

A harmadik helyen álló Esapekka Lappi lemaradása is alig több mint 10 másodperc. Őt már egy lélegzetvételnyi szünettel követi Elfyn Evans. A toyotás versenyző egy kanyarban kicsit lecsúszott az ívről és megjárta a hófalat. Kalle Rovanperára várt ma a takarítás a hóban. Ennek ellenére volt olyan gyorsasági délelőtt, amit a finn nyert – 131 km/órás átlagsebesség feletti tempóval. A finn az ötödik helyen zárt ma.

A betegeskedő Thierry Neuville a hatodik, akit Pierre-Louis Loubet követ.
Takamoto Katsutának nem a tervei szerint alakul eddig az első versenye gyári pontszerzőként. A pénteki harmadik különpróbát még megnyerte, de a következőn felborult. A szakaszt még befejezte és a következőn is elrajtolt, de ott már félreállt a pályán és nem tudta befejezni a gyorsaságit.

A WRC2-ben Oliver Solberg vezet két finn, Sami Pajari és Jari Huttunen előtt.