Főoldal / WRC / Sorozatban hatodszorra nyerte Ogier a Montét

Sorozatban hatodszorra nyerte Ogier a Montét

Fotó: Red Bull

A Monte-Carlo Rallye utolsó napjának az összefoglalója.

Négy gyorsaságival zárult az idei Monte-Carlo Rallye.
Ott Tanak ott folytatta ma délelőtt, ahol tegnap abbahagyta és mindkét délelőtti gyorsot megnyerte. Ezzel összetettben feljött a harmadik helyre, amit meg is tartott a verseny végéig. Valamint bezsebelte mellé a Power Stage negyedik helyéért járó pontokat.

4,3 másodperc. Ennyi volt a különbség reggel Sébastien Ogier és Thierry Neuville között. A Hyundai belga versenyzője fokozatosan dolgozta le a hátrányát, az apróbb gázpedál gonddal küzdő Ogierrel szemben. Az utolsó szakasz előtt 0,4 másodperc volt már csak a különbség. A Power Stagen végül Ogier volt a jobb, második időt ért el és 1,8 másodpercet adott a harmadik Neuvillenek. Így 2,2 másodperc előnnyel Ogier sorozatban hatodszorra nyerte meg a Monte-Carlo Rallyet. Összességében ez volt a hetedik sikere a hercegségben, amivel utolérte Sébastien Loeböt. A Citroennek ez volt a 100. győzelme a WRC-ben.

Loeb végül a negyedik helyen zárta első Hyundaios versenyét, megelőzve Jari-Matti Latvalát, valamint a Power Staget megnyerő Kris Meeket. Teemu Suninen a Power Stage ötödik helyével végül egy pontot zsebelt be.

„Ez volt az a verseny, amit nagyon megakartam nyerni, ezért nagyon boldog vagyok most. Volt az a gondunk a gázpedállal, szóval nehéz volt. Sorozatban hatodszorra nyertünk, mindezt három különböző autóval.”-mondta Ogier.
„Szoros csata volt, de adtunk neki egy kis ajándékot amikor pénteken hibáztunk és neki adtuk a vezetést. Így is egy jó hétvége volt és így nem mi leszünk az elsők a svéd pályákon. Magukkal kell vinni a pozitívumokat és úgy várni a következő versenyt.”-mondta Neuville.

A WRC2-ben Yoann Bonato két perc előnnyel nyert Adrien Fourmaux előtt, Ole Christian Veiby lett a harmadik.
A WRC2 Pro-ban Gus Greensmith diadalmaskodott Kalle Rovanpera előtt.