Főoldal / ERC / Solans nyert a Kanári-szigeteken, Herczig pontszerző

Solans nyert a Kanári-szigeteken, Herczig pontszerző

Nil Solans
Fotó: @World / Red Bull

A Kanári-szigetek Rally záró napjának az összefoglalója.

A pénteki napot az élen záró Luis Monzón a szombati második gyors előtt észrevette, hogy defektje van, de már nem volt ideje kicserélni. Így rajtolt el, de a célt már nem látta meg. Ekkor állt az élre honfitársa, Nil Solans, aki nagy csatában megőrizte a vezetést. Ezzel idei második győzelmét szerezte. 11,1 mp lemaradással Efrén Llarena lett a második, az utolsó gyorson előzte meg Yoann Bonatot 0,1 másodperccel.

Herczig Norbert és Igor Bacigal az abszolút 10., és az ERC értékelés 9. helyét szerezte meg a Kanári-szigeteken. Nagy Attila és Csomós Attila délelőtt közelebbi ismertséget kötött egy szalagkorláttal, ezzel visszacsúsztak az abszolút 12. helyre, itt is zárták a versenyt.

László Martin és Berendi Dávid egész nap nagy csatában volt a német Nick Looffal az ERC4 Junior hatodik pozíciójáért. Végül az utolsó gyorson a német párosnak sikerült megszereznie a hatodik helyet.

Herczig Patrik és Bán Viktor a Clio Trophy by Toksport hatodik helyét szerezte meg.

A rally Európa-bajnokság júniusban a Lengyel Rallyval folytatódik.

Az ERC Kanári-szigetek Rally végeredménye IDE kattintva tekinthető meg.