Főoldal / ERC / Rally Hungary: Gryazin nyert a Rabócsiringen

Rally Hungary: Gryazin nyert a Rabócsiringen

Gryazin Rally Hungary
Fotó: FIA ERC

A nyíregyházi verseny pénteki szuperspeciáljának az összefoglalója.

Hagyományosan a máriapócsi szinkronpályás szuperspeciállal vette kezdetét a Rally Hungary. A 2,4 kilométeres külön próbán Nikolay Gryazin érte el a legjobb időt az ERC értékelésben. Tőle mindössze 0,1 másodperccel maradt el Miko Marczyk (szombatra az első rajthelyet választotta) és Efrén Llarena. Simone Campedilli lett a negyedik, akit a verseny tavalyi győztese, Andreas Mikkelsen követ.

Legjobb magyarként a Herczig Norbert-Ferencz Ramón kettős a hatodik lett.
Az ERC2-ben a spanyol Joan Vinyes nyert a Rabócsiringen. Az ERC3-ban a friss junior világbajnok Sami Pajari bizonyult a legjobbnak.

Az első kieső is meg van Nil Solans személyében, aki el sem tudott indulni a Rabócsiringen. Még kérdéses, hogy holnap folytatni tudja-e szuperrallyval.

Ami a magyar értékelést illeti ott Mads Ostberg és Velenczei Ádám azonos idővel voltak a leggyorsabbak. Mögöttük a Hadik András-Csomós Miklós-Turán Frigyes hármas is azonos időt autózott. Ők öten egy másodpercen belül vannak. A Peugeot Kupában Hangodi Bendegúz kezdett a legjobban.