Ola Jr Nore ismét a Rally Hungaryn

Ola Jr Nore FIA ERC
Fotó: ERC

Új autóval vág neki az ERC3 Juniornak a fiatal norvég tehetség, hozzánk is jön.

Ola Jr Nore tavaly Nyíregyházán, a Rally Hungaryn debütált a rally Európa-bajnokságon. Akkor egy Renault Clio Rally5-el indult és egyből dobogón végzett az ERC3 Juniorban. Utána a Kanári-szigetek Rallyn ismét harmadik lett.

A 20 éves norvég versenyző idén teljes szezont megy az ERC3 Juniorban egy Renault Clio Rally4-el. A tavalyi versenyekhez hasonlóan ismét a Toksport WRT fogja az autót felkészíteni.

„Az együttműködés a Toksporttal nagyon jól ment tavaly, szóval izgalmas lesz idén egy teljes szezont csinálni velük. A Clio Rally4-es változata még nincs homológizálva, így nem tudunk azonnal nekiállni tesztelni. De remélhetőleg annyi versenyen tudunk indulni Norvégiában amennyin csak lehetséges az ERC szezon kezdete előtt” – mondta Nore.

A ma megtartott Lygnasprinten egy Peugeot 208 R2-vel az abszolút 11. és a kategória első helyén végzett.

Ola Jr Nore amellett, hogy ismét indul a Rally Hungaryn és a Kanári-szigetek Rallyn, a számára még új Lengyel Rallyn, a Rally Liepajan, a Rally di Roma Capitalen és a Barum Rallyn áll rajthoz.