Főoldal / WRC / Ogier vette át a vezetés, Neuville szorosan a nyomában

Ogier vette át a vezetés, Neuville szorosan a nyomában

Fotó: Red Bull

A Monte-Carlo Rallye pénteki napjának az összefoglalója.

Ma hat szakasz várt a mezőnyre a Monte-Carlo Rallyen.
Az elsőt törölték biztonsági okokból. Ennek kihatása volt a következő gyorsra is, mivel többen azt a szakaszt szem előtt tartva választottak gumit. Így járt Ogier, Lappi és Latvala is. Az első megtartott gyorson Loeb első szakaszgyőzelmét szerezte a Hyundaijal, mindezt úgy, hogy a szakasz vége előtt bal hátsó defektet kapott. Neuville második helyével átvette a vezetést összetettben.
A délelőtti kör utolsó gyorsaságiját Ogier nyerte, Neuville megőrizte ennek ellenére a vezetést.

Délután Neuville az első pályára választott gumit, de hibázott azon a szakaszon, így Ogier nyert ott. Lappi sérült bal első futóművel érkezett a célba, egy sziklát talált el. Ki kellett állnia, de holnap folytatja. Tidemand versenyének is itt lett vége, holnap ő is folytatja a Monte-Carlo Rallyet.
A középső gyorson ismét Loeb bizonyult a legjobbnak, amivel feljött a harmadik helyre. Ogier erre a pályára választott gumit, 15,4 mp-t adott Neuvillenek, amivel a címvédő átvette a vezetést. A Toyota két versenyzője, Tanak és Meeke is defektet kapott, amivel a 7-8. helyre estek vissza.
A pénteki utolsó gyorsot a Hyundai belga versenyzője nyerte, ezzel 2 másodperc a hátránya a versenyt vezető Ogier mögött. Mikkelsen zárkózott fel a harmadik helyre. Loeb saját bevallása szerint kicsit elgumizta magát, így az ötödik helyről várja a holnapi négy gyorsot. Mikkelsen és Loeb közé Latvala férkőzött be, ők hárman 8,2 mp-re vannak egymástól.

WRC2 Pro-ban Greensmith vezet a tegnap Suninen autójába belecsúszó Rovanpera előtt. WRC2-ben Bonato, Formaux és de Mevius a sorrend.