Főoldal / WRC / Ogier nyerte a Mexikó Rallyt, vezeti a bajnokságot

Ogier nyerte a Mexikó Rallyt, vezeti a bajnokságot

Fotó: Red Bull

Ott Tanak és Teemu Suninen állhatott még dobogóra a rövidített versenyen.

A Mexikó Rallyn szombat délután Ott Tanak felkapaszkodott a második helyre, megelőzte Teemu Suninent. Mivel a koronavírus miatt rövidítettek a versenyen és a vasárnapi napot törölték, így a végeredmény is ez lett.

Sébastien Ogier sorozatban harmadszorra nyert Mexikóban, ez volt az első győzelme a Toyota Yaris WRC-vel. Suninennek és az M-Sportnak is ez az első dobogója idén.

Elfyn Evans zárt a negyedik helyen, akit csapattársa, Kalle Rovanpera követett.

A WRC2-ben Pontus Tidemand nyert Nikolay Gryazin és Ole Christian Veiby előtt. A WRC3-ban Marco Bulacia Wilkinson a Tagai Racing Team Citroen C3 R5-jével zárt az első helyen Emilio Fernández és Ricardo Trivino előtt.

Mivel a verseny 78 %-át teljesítették a versenyzők, így teljes pontszámot kaptak. Így Ogier a 62 pontjával élre állt a bajnokságban, akit az 54 pontos Evans követ. Tőle tíz ponttal van lemaradva Neuville. Rovanpera, Tanak, Suninen és Lappi a további sorrend. A gyártók között a Toyota 21 ponttal vezet a Hyundai előtt, az M-Sport hátránya 45 pont.

Jelen állás szerint májusban a Portugál Rallyval folytatódhat a világbajnokság.