Főoldal / WRC / Neuville megnyerte hazai versenyét

Neuville megnyerte hazai versenyét

WRC Ypres Rally 2021 Thierry Neuville
Fotó: Hyundai Motorsport

Az Ypres Rally vasárnapi napjának a történései.

Pénteken és szombaton még szoros csata volt a győzelemért a Hyundai két versenyzője, Thierry Neuville és Craig Breen között. A belga versenyző a mai napon meglépett üldözőjétől és végül 30,7 másodperces előnnyel nyert meg hazai versenyét, az Ypres Rally-t. Neuville másfél év után nyert újra WRC futamot, legutóbb tavaly januárban a Montét nyerte meg. Breen lett a második, sorozatban a második versenyén végzett másodikként.

A délelőtti második szakaszon jött fel a harmadik helyre az Észt Rally-t megnyerő Kalle Rovanpera. Elfyn Evans végül 6,5 másodperccel maradt el csapattársától. A címvédő Sébastien Ogier az ötödikként finiselt, akit a Power Stage-et megnyerő Ott Tanak követett. Őket már a Rally2-es autókkal versenyzők követték.

A Power Stagen Tanakon kívül Ogier, Neuville, Rovanpera és Evans kapott extra pontott.

A WRC3-ban a francia Yohan Rossel nyert, akik két hazai versenyző, Pieter Jan Michiel Craccot és Vincent Verschueren követett. A WRC2-ben győzelemmel debütált a Hyundai i20 N Rally2 Jari Huttunen kezei között.

A bajnokságban Ogier továbbra is őrzi a vezetést. Evans és Neuville lemaradása is 38 pont. A gyártóknál a Toyota előnye 41 pont a Hyundai előtt.

A rally világbajnokság szeptemberben az Acropolis Rally-val folytatódik.