Főoldal / Tereprali / Nasser Al-Attiyah történelmi győzelme a Selyemút Rallyn

Nasser Al-Attiyah történelmi győzelme a Selyemút Rallyn

Fotó: Red Bull

Idén megállíthatatlan a katari versenyző.

A 2019-es Selyemút Rallyn Nasser Al-Attiyah történelmi győzelmet aratott miután mind a kilenc szelektíven a legjobb időt elérve megnyerte a versenyt. Ezúttal Irkutszkból rajtolt a verseny és 5000 kilométer megtétele utána Tunhuangban vehette át a győztesnek járó medált a katari versenyző. A Toyota 48éves versenyzőjének a győzelmét még az teszi különlegesség, hogy idén amelyik versenyen elindult azt megnyerte.

„Egy hihetetlen verseny volt az elejétől a végéig. A rajt Oroszországban, az átkelés Mongólián és a dűnék Kínában.”-mondta Al-Attiyah a célban, aki közel másfél órát adott a másodikként beérő Wei Hannak.
„Nem hittem volna, hogy lehetséges, hogy az összes szakaszt megnyerjük.”-tette hozzá Al-Attiyah navigátora, Mathieu Baumel.

A motorosok először indulhattak a Selyemút Rallyn, itt a 2017-es Dakar győztese, Sam Sunderland diadalmaskodott a KTM-el.
„Hatalmas kontraszttok voltak a tájba. Oroszországban az erdőben voltunk, Szardínia feelingje volt. Aztán Mongóliában a leggyorsabb pályákon versenyeztem pályafutásom során. Végül Kínában volt néhány igazán fárasztó nap.”-mondta brit motoros.

A kamionosoknál a Kamazok kisajátították a dobogót. Itt Anton Shibalov bizonyult a legjobbnak.