Főoldal / ERC / Mikkelsen nyerte a Rally Serras de Fafe e Felgueirast

Mikkelsen nyerte a Rally Serras de Fafe e Felgueirast

Mikkelsen Rally Serras de Fafe e Felgueiras 2021
Fotó: ERC

Herczigék a hatodik helyen zártak. Mikkelsen akár már az októberi Rally Hungaryn bajnok lehet.

A hétvégi portugál ERC futamon, a Rally Serras de Fafe e Felgueirason Andreas Mikkelsen idei második győzelmét szerezte idén az Európa-bajnokságon. Alexey Lukyanuknak a vasárnapi első kör után lett volna még esélye a győzelemre, hiszen lemaradása 10 másodpercnél is kevesebb volt. Azonban autójával műszaki hiba lépett fel, így végül több mint 2 percet kapott a norvégtól, ennek ellenére második lett.

Armindo Araújo lett a harmadik, aki ezzel a Portugál Rally Bajnokságot is megnyerte. Honfitársa, Bruno Magalhaes lett a negyedik, akit Nil Solans követett.

Herczig Norbert és Ferencz Ramón több apró hibát vétve a hatodik helyen végzett a Rally Serras de Fafe e Felgueirason, a bajnokságban őrzik az ötödik helyüket.

A bajnokság október 20-22 között Nyíregyházán a Rally Hungaryval folytatódik, ahol a verseny tavalyi győztese Andreas Mikkelsen bajnok lehet idén.