Főoldal / ORB / Mads Ostberg nyerte a Vértes Rallyet

Mads Ostberg nyerte a Vértes Rallyet

Mads Ostberg Vértes Rallye 2021

A Mercarius Rally1 Bajnokság hatodik fordulójának vasárnapi napjának az összefoglalója.

A Vértes Rallye vasárnapi nyolc szakaszából hetet Mads Ostberg és Torstein Eriksen nyert. Így a norvég páros végül 48,5 másodperc előnnyel nyert Hadik András és Kertész Krisztián előtt. A fordos kettős ezzel ismét vezeti a bajnokságot. A verseny tavalyi győztese, Velenczei Ádám a harmadik helyre jött fel Bacigal Igor navigálásával.

Klausz Kristóf és Csányi Botond lett a negyedik, ők voltak ma az egyetlenek, akik szakaszt tudtak nyerni Ostbergék mellett. Csomós Miklós és Nagy Attila a tegnapi defekt után ma az ötödik helyre jött fel. Ehhez kellett Osváth Péter és Papp Tamás defektje az utolsó szakaszon, ők a hatodik helyen zártak ezzel.

Német László és Tóth Imre látványos autózással finiselt hatodikként. Mögötte a Peugeot Kupát megnyerő Szauer Gergő és Kerék István zárt, akit az ORC győztes párosa, Hevesi István és Bottyán János követett. Az első tízet Bodolai László és Deák Attila zárta.

A Historicban Wirtmann Ferenc és Kerekes József nyerte a Vértes Rallyet. A Rally2-ben a hazai pályán versenyző ifj. Fogaras Attila-Toloczkó Péter az utolsó gyorson állt újra az élre és nyerte meg a versenyt.