Főoldal / ERC / Lukyanuk elbukta az utolsó két gyorson a győzelmet

Lukyanuk elbukta az utolsó két gyorson a győzelmet

Fotó: FIA ERC

Fordulatosra sikerült az Azori-szigetek Rallye vége.

Alexey Lukyanuk 40,1 másodperc előnnyel várta az Azori-szigetek Rallye mai öt gyorsaságiját. Délelőtt tartotta is az előnyét, az utolsó előtti gyorson jött az első fordulat. Lukyanuknak a rajt után 5 kilométerrel lassú defektje volt, másfél percet vesztett és visszaesett a harmadik helyre. Az utolsó különpróbán felborította a Citroen C3 R5-öt és kiesett. A versenyző elmondása szerint fékhiba miatt borultak.

Lukasz Habaj reggel feljött a második helyre, majd Lukyanuk defektje után az élre állt. Végül 8,4 másodperc előnnyel nyerte az Azori-szigetek Rallyet. Ricardo Moura akárcsak tavaly idén is második lett az ERC szezonnyitóján. Chris Ingram lett a harmadik (ERC1 Juniorban nyert).

Herczig Norbert és Ferencz Ramón a tegnapi kiesésük után ma nem állt vissza a versenybe.

ERC3-ban és ERC3 Juniorban a spanyol Efrén Llarena nyert. ERC2-ben Juan Carlos Alonso diadalmaskodott.