Főoldal / WRC / Loeb vezet, Citroen dráma

Loeb vezet, Citroen dráma

Fotó: Hyundai Motorsport

A Spanyol Rally pénteki napjának az összefoglalója.

A Spanyol Rally tavalyi győztese, Sébastien Loeb egyértelműen a nap leghosszabb, 38,85 kilométeres szakaszára gyúrt, amit mindkétszer meg is nyert. A francia klasszis ezzel a pénteki utolsó gyors után az élre állt. Előnye 1,7 másodperc Thierry Neuville előtt.

A pénteki murvás gyorsok után Dani Sordo várja a harmadik helyről a holnapi folytatást, immár aszfalton. A spanyol versenyzőnek délelőtt volt egy defektje, ennek ellenére a nap nagy részében az élen állt.

A következő három helyet a Toyoták foglalják el, Kris Meeke, Ott Tanak és Jari-Matti Latvala sorrendben. Őket a két Ford követi, Elfyn Evans és Teemu Suninen.

A kilencedik helyen a japán Takamoto Katsuta áll a Yaris WRC-vel, aki másodszorra indul WRC-vel világbajnoki futamon. Az utolsó pontszerző helyen már a legjobb R5-ös, Mads Ostberg áll.

A Citroen katasztrofális napot zárt. Bár Sébastien Ogier megnyerte az első gyorsot, nem sokáig örülhetett. A második különpróbán gondjai akadtak a kormányszervóval és a következő szakaszt is így teljesítette. Több mint 4 perc hátránnyal a pontszerző helyeken kívül fejezte be a napot. Ezzel valószínűleg elszálltak Ogier esélyei a címvédésre.
(Ogier felesége a közösségi médiában ki is akadt egy kicsit. Klikk IDE a megtekintéshez.)
Délután jött az újabb Citroen dráma, Esapekka Lappi autója megállt műszaki hiba miatt.

A WRC2 Proban Mads Ostberg vezet Kalle Rovanpera és Jan Kopecky előtt.

A WRC2-ben Pierre-Louis Loubet és Eric Camilli között 1,5 másodperc a különbség. Ole Christian Veiby a harmadik.