Főoldal / WRC / Loeb nyerte a Monte-Carlo Rallyt

Loeb nyerte a Monte-Carlo Rallyt

Fotó: M-Sport

Az utolsó szakaszokra is maradt fordulat. Loeb pedig ismét megdöntött egy rekordot.

Sébastien Ogier az utolsó előtti szakaszon kapott defektet. Sébastien Loeb nyerte a szakaszt ezzel az utolsó gyors előtt 9,5 másodperces előnnyel átvette a vezetést! Loeb az utolsó szakaszon is gyorsabb volt honfitársánál, ezzel megnyerte a 2022-es Monte-Carlo Rallyt, amivel ő nyerte a WRC hibrid korszakának első versenyét. A franciának ez volt a nyolcadik sikere a hercegségben.

Loeb győzelmével egy újabb rekordot megdöntött ma. Ő lett a legidősebb WRC futamgyőztes 47 évesen 10 hónaposan és 28 naposan. A korábbi rekorder Björn Waldegard 46 évesen 5 hónaposan és 4 naposan nyerte meg az 1990-es Szafari Rallyt.

Az előző nagy technikai szabályváltozáskor 2017-ben az első versenyt szintén az M-Sport Ford nyerte, akkor Sébastien Ogier révén. Ogier most csak a második lett a Toyotával, megelőzve Craig Breent. Kalle Rovanpera lett a negyedik, mögötte Gus Greensmith finiselt. Az egyetlen célba érő Hyundaial Thierry Neuville lett a hatodik. Takamoto Katsuta az utolsó gyorson lépett előre a nyolcadik helyre.

A WRC2-ben Andreas Mikkelsen nyert Erik Cais és Nikolay Gryazin előtt. Utóbbi az utolsó gyorson megpördült. A WRC2 Juniort a cseh versenyző nyerte.

A bajnokság februárban a Svéd Rallyval folytatódik.

WRC Monte-Carlo Rally nem hivatalos végeredménye:

1. Sébastien Loeb/Isabelle Galmiche (FRA) Ford Puma Rally1
2. Sébastien Ogier/Benjamin Veillas (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +10,5
3. Craig Breen/Paul Nagle (IRL) Ford Puma Rally1 +1:39,8
4. Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen (FIN) Toyota GR Yaris Rally1 +2:16,2
5. Gus Greensmith/Jonas Andersson (GBR/SWE) Ford Puma Rally1 +6:33,4 (3:00)
6. Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +7:42,6 (0:10)
7. Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen (NOR) Skoda Fabia Rally2 evo (WRC2 Open) +11:33,8
8. Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (JAP/IRL) Toyota GR Yaris Rally1 +12:24,7
9. Erik Cais/Petr Tesinsky (CZE) Ford Fiesta Rally2 (WRC2 Open, WRC2 Junior) +12:29,2 (0:10)
10. Nikolay Gryazin/Konstantin Alkesandrov (RUS) Skoda Fabia Rally2 evo (WRC2 Open, WRC2 Junior) +13:41,3